Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, wystąpi 20 marca w Klubie Wytwórnia. Jako support zagra Borys Kossakowski.

Grupa Voo Voo, powstała w 1985 r. w Warszawie, jej założycielem jest Wojciech Waglewski, kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta, wokalista, producent muzyczny.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka. Zespół nie boi się przekraczać rockowych granic, co udowadnia płyta „Dobry wieczór”, utwory z której wybrzmią 29 marca przy Łąkowej 29.
Tym razem muzycy Voo Voo wybiorą się podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu. Stamtąd pochodzi i tam mieszka Alim Gasimov, który przyjął zaproszenie do gościnnego udziału w najnowszych nagraniach VooVoo.Support
Borys Kossakowski – Improwizator, autor piosenek, którego zainteresowania muzyczne sięgają od muzyki dawnej przez freejazz, Beatlesów, muzykę chóralną, Sonic Youth, Nicka Cave’a aż po minimal, dub i ambient.Po latach współpracy z przeróżnymi artystami Borys wrócił do swoich pierwszych muzycznych fascynacji: Nickiem Cave'm, Leonardem Cohenem, Bobem Dylanem, Johnnym Cashem, Markiem Grechutą, Maciejem Maleńczukiem, Tymonem Tymańskim. I do korzeni tradycji piosenki jako formy przekazu ustnego. Wierzy, że autor piosenek jest jak listonosz, który doręcza piosenki ludziom jak listy.

Występuje solo z gitarą, ukulele, saksofonem i looperem. Na koncertach piosenki ubarwia improwizacjami, elementami muzyki ambient oraz opowieściami.

18.00 Drzwi
19.00 Support Borys Kossakowski
19.45 Voo Voo

Bilety:

przedsprzedaż : 45 zł - ulgowe, 50 zł - normalne

w dniu koncertu: 50 zł - ulgowe, 55 zł – normalne

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!