Zgaś światło, włącz się do zmian!

Godzina dla Ziemi WWF to największa tego typu akcja na świecie! Aby się do niej włączyć wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę!

Już w sobotę,

23 marca o 20.30

wybije kolejna

Godzina dla Ziemi WWF

- ruszy największa akcja w dziejach świata. Zgaś światło na symboliczną godzinę i włącz się do zmian, które spowodują, że świat wokół nas stanie się bardziej zielony.

Coraz częściej zapominamy, że nasz byt uzależniony jest od naszej planety. Pragniemy czerpać z niej jak najwięcej, ale robimy coraz mniej, by mogła nam jak najlepiej i jak najdłużej służyć. Godzina dla Ziemi WWF jest dla nas szansą, by czynnie zaangażować się w ochronę środowiska. Aby się przyłączyć, wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i na godzinę zgasić światło, by pokazać, że naprawdę nam na niej zależy, trzeba czynić to codziennie, a by zacząć o nią dbać wybierać to, co dla niej najlepsze.

W 2012 roku w czasie Godziny dla Ziemi WWF zgasły światła w 5 000 miastach, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. Oświetlenie wyłączane było nie tylko w prywatnych domach, ale w najbardziej w charakterystycznych budynkach na całym świecie: w Wieży Eiffla we Francji, Operze w Sydney, Bramie Brandenburskiej w Niemczech, czy piramidach w Egipcie. W samej tylko Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i ponad 30 000 osób! Dzięki temu zaangażowaniu, w ciemnościach pogrążył się Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice czy Kopiec Kościuszki w Krakowie.

Co zgaśnie w tym roku, można zobaczyć na mapie.

W kampanię, by dać przykład i zachęcić innych do działania, co roku angażują się znane i lubiane osoby. Podczas Godziny dla Ziemi WWF 2012 Kinga Rusin zgasiła światło na Stadionie Narodowym w Warszawie, a znakomici polscy muzycy, tacy jak Projekt Warszawiak, Ania Rusowicz, Reni Jusis, Gaba Kulka, Paulina i Natalia Przybysz, Mika Urbaniak i Urszula Dudziak, zagrali wyjątkowy Koncert Unplugged dla Ziemi.

W tym roku, jeśli 100 000 osób przyłączy się do akcji - Agnieszka Szulim i Michał Piróg przepłyną Wisłę na tratwie z butelek PET, Kinga Rusin zdobędzie szczyt Pałacu Kultury w szpilkach, a politycy zwaśnionych partii na jednym rowerze przejadą ulicami Warszawy. Ponadto, jeśli w akcję zaangażuje się zaledwie 50 000 osób, Piotr Najsztub przeprowadzi wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem na 140 m kw. Stadionu Narodowego,a Kasia Tusk wykona stylizację "na pandę". Wszystkie tegoroczne wyzwana można zobaczyć na stronie.

Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta jest honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewcz-Waltz. Partnerem honorowym akcji jest Urząd m.st. Warszawy, a patronami medialnymi Onet, Multikino i Radio ESKA.

Przedstawiciele Urzędu Miast, które wyrażają chęć udziału w akcji powinni jak najszybciej wysłać maila na adres zgłoszenia@wwf.pl.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.