Godzina dla Ziemi WWF to największa tego typu akcja na świecie! Aby się do niej włączyć wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę!

Już w sobotę, 23 marca o 20.30 wybije kolejna Godzina dla Ziemi WWF - ruszy największa akcja w dziejach świata. Zgaś światło na symboliczną godzinę i włącz się do zmian, które spowodują, że świat wokół nas stanie się bardziej zielony.


Coraz częściej zapominamy, że nasz byt uzależniony jest od naszej planety. Pragniemy czerpać z niej jak najwięcej, ale robimy coraz mniej, by mogła nam jak najlepiej i jak najdłużej służyć. Godzina dla Ziemi WWF jest dla nas szansą, by czynnie zaangażować się w ochronę środowiska. Aby się przyłączyć, wystarczy zarejestrować się na stronie wwf.pl i na godzinę zgasić światło, by pokazać, że naprawdę nam na niej zależy, trzeba czynić to codziennie, a by zacząć o nią dbać wybierać to, co dla niej najlepsze.

W 2012 roku w czasie Godziny dla Ziemi WWF zgasły światła w 5 000 miastach, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. Oświetlenie wyłączane było nie tylko w prywatnych domach, ale w najbardziej w charakterystycznych budynkach na całym świecie: w Wieży Eiffla we Francji, Operze w Sydney, Bramie Brandenburskiej w Niemczech, czy piramidach w Egipcie. W samej tylko Polsce do akcji oficjalnie przyłączyło się ponad 50 miast i ponad 30 000 osób! Dzięki temu zaangażowaniu, w ciemnościach pogrążył się Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice czy Kopiec Kościuszki w Krakowie.

Co zgaśnie w tym roku, można zobaczyć na mapie.

W kampanię, by dać przykład i zachęcić innych do działania, co roku angażują się znane i lubiane osoby. Podczas Godziny dla Ziemi WWF 2012 Kinga Rusin zgasiła światło na Stadionie Narodowym w Warszawie, a znakomici polscy muzycy, tacy jak Projekt Warszawiak, Ania Rusowicz, Reni Jusis, Gaba Kulka, Paulina i Natalia Przybysz, Mika Urbaniak i Urszula Dudziak, zagrali wyjątkowy Koncert Unplugged dla Ziemi.

W tym roku, jeśli 100 000 osób przyłączy się do akcji - Agnieszka Szulim i Michał Piróg przepłyną Wisłę na tratwie z butelek PET, Kinga Rusin zdobędzie szczyt Pałacu Kultury w szpilkach, a politycy zwaśnionych partii na jednym rowerze przejadą ulicami Warszawy. Ponadto, jeśli w akcję zaangażuje się zaledwie 50 000 osób, Piotr Najsztub przeprowadzi wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem na 140 m kw. Stadionu Narodowego,a Kasia Tusk wykona stylizację "na pandę". Wszystkie tegoroczne wyzwana można zobaczyć na stronie.

Tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF objęta jest honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewcz-Waltz. Partnerem honorowym akcji jest Urząd m.st. Warszawy, a patronami medialnymi Onet, Multikino i Radio ESKA.

Przedstawiciele Urzędu Miast, które wyrażają chęć udziału w akcji powinni jak najszybciej wysłać maila na adres zgłoszenia@wwf.pl.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!