„Zgorszenie Publiczne” to zwariowana i żywiołowa komedia, Macieja Prykowskiego. Sląska premiera będzie miała miejsce 9 września, a dodatkową atrakcją będzie akcja „Ślązaku zabierz swoją kobietę do kina!”.

31 sierpnia Instytucja Filmowa „Silesia –Film” zaprosiła dziennikarzy na przedpremierowy pokaz filmu „Zgorszenie publiczne” w reżyserii Macieja Prykowskiego do Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

„Zgorszenie Publiczne” to komedia rozgrywająca się na śląskim osiedlu familoków Fytel. Mieszkańcy tej dzielnicy żyją w dość jednostajnym rytmie. Ich spokój zostaje pewnego dnia zakłócony przez tajemniczego Zgorszeńca, latającego na osiedlu w stroju Adama. Jego pojawienie się wywołuje serię komiczno - romantycznych zdarzeń. Odtwórcami głównych ról są: Marian Dziędziel, Dorota Pomykała,Elżbieta Romanowska oraz Krzysztof Czeczot.

Film, to debiut reżyserski Macieja Prykowskiego, słuchacza Wydziału Reżyserii warszawskiej Szkoły Filmowej. W tym roku zdobył Nagrodę Jańcia Wodnika na Festiwalu Prowincjonalia, organizowanych przez PISF obchodów 50-lecia Polskiej Szkoły Filmowej.

"Zgorszenie publiczne" powstało w ramach programu "Czas na młodych" Paisa Films, przy udziale środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Śląskiego Funduszu Filmowego zarządzanego przez Instytucję Filmową "Silesia-Film".


Śląska premiera filmu z udziałem gwiazd i twórców odbędzie się 9 września br. Przez cały wrzesień film będzie można zobaczyć w kinach Instytucji Filmowej /CSF, Rialtlo, Światowid/. W tym też dniu ogłoszono akcję „Ślązaku zabierz swoją kobietę do kina!”.

W ramach akcji w/w kina obniżają bilety dla Pań, które przyjdą do kina na film „Zgorszenie publiczne” ze swoim mężczyzną.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!