3 czerwca, w godzinach porannych mundurowi wkroczyli jednocześnie do kilkunastu zielonogórskich mieszkań. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o handel narkotykami: najstarszy z nich mia 56 lat - najmłodszy 22. To kolejna osłona zdecydowanej walki z dilerami, jaka prowadzona jest przez lubuskich policjantów.

Szturm na wytypowanych wcześniej, po długotrwałym i żmudnym śledztwie członków gangu, przypuścili policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową wspólnie z CBŚ, Grupą Realizacyjną i Antyterrorystami. W mieszkaniach podejrzanych odkryto oprócz sporej ilości narkotyków, także duże ilości pieniędzy: ok.75 tys. euro i 13 tys. zł. W sumie zaaresztowano 10 osób.

- To nie były osoby nieznane - wyjawia dla Wiadomości24, komisarz Małgorzata Stanisławska rzeczniczka zielonogórskich policjantów. - Wprost przeciwnie, osoby te były wcześniej notowane przez policję.

Z kolei zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prokurator Jacek Buśko wylicza: - Prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat, wprowadzenie znacznej ilości narkotyków do obrotu, co podlega karze do 10 lat, udzielenia narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, co również podlega karze do lat 10 oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, za co kara waha się od 6 miesięcy do 10 lat. Jednemu z zatrzymanych nasi prokuratorzy przedstawili zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Wczorajszą decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, jedna osoba została już tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy, trzy osoby zostały objęte policyjnym dozorem, w stosunku do jednej zastosowano poręczenie majątkowe. Kolejne pięć wniosków o tymczasowy areszt oczekuje na decyzję sądu.

To kolejna tak spektakularna akcja antynarkotykowa w Lubuskiem. Na początku czerwca br. gorzowska policja rozbiła również dużą grupę przestępczą, która osiągała korzyści zarówno z handlu narkotykami, jak i z prostytucji. W ręce mundurowych wpadło wówczas 39 osób.

Z kolei krośnieńscy policjanci z oddziałem Straży Granicznej zlikwidowali w końcu maja br. pod Gubinem plantację konopi, której wartość oszacowano na 1 mln 393 tys. zł. I jak dowiedziały się W24 – Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie do 3 miesięcy w stosunku do czterech osób w wieku 25 do 28 lat, w tym dla dwóch kobiet.

Natomiast jest już w zielonogórskim Sądzie Okręgowym akt oskarżenia dla pięciu mężczyzn w wieku 24 do 27 lat, którym zarzuca się, że w różnych okresach czasu od listopada 2007 r. do września 2010 r. handlowali w Zielonej Górze i w innych miejscowościach województwa lubuskiego znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środkami odurzającymi.

Jak nieoficjalnie dla W24 powiedział jeden ze śledczych, to nie koniec aresztowań. Niebawem będą kolejne antynarkotykowe akcje.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!