Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego dokument ustanawiający ograniczenia użytkowania wokół portu lotniczego jest nieaktualny. To zielone światło dla deweloperów, którzy mogą budować w tej okolicy osiedla.

Orzeczenie NSA zostało wydane w dniu 26 maja. Jak podaje Życie Warszawy rozporządzenie wojewody o obszarze ograniczonego użytkowania stało się nieaktualne. Dokument ten nie spełniał wszystkich wymogów nałożonych przez ustawę o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie.

Na podstawie wydanego w 2007 roku rozporządzenia mieszkańcy pobliskich Włochów i Ursusa zyskali podstawę prawną do ubiegania się o odszkodowanie z powodu wysokiego poziomu hałasu jakie powoduje bliskość portu lotniczego. Teraz ją stracili.

Wcześniej budowanie w okolicach warszawskiego lotniska nie było możliwe. Do tego momentu. Teraz deweloperzy mają zielone światło na inwestycje. Decyzja NSA nie oznacza rezygnacji z planu ograniczonego użytkowania. Trzeba go będzie stworzyć na nowo. Jak zapewniają władze Okęcia dokument ma być gotowy na początku przyszłego roku.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!