Zima na dobre rozgościła się w Europie Zima na dobre rozgościła się w Europie

Zima na dobre rozgościła się w Europie. (© Nigel Davies, Creative Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Traffic_jam_on_A48_-_geograph.org.uk_-_337114.jpg?uselang=pl)

Zima na dobre rozgościła się w Europie. Piątkowe opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia w komunikacji. Lotniska odwoływały loty, a na drogach tworzyły się gigantyczne korki.

Intensywnie padający śnieg dal się we znaki Holendrom. Z międzynarodowego lotniska w Amsterdamie odwołano ponad 100 lotów. Duże utrudnienia panowały na drogach. Problemy mieli również nasi zachodni sąsiedzi. Najcięższe warunki panowały na zachodzie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Opady śniegu sparaliżowały pracę lotnisk w Duesseldorfie i Kolonii.

W Hamburgu problem mieli pasażerowie kolei. Uszkodzenie gazociągu podczas przebudowy jednej z ulic spowodowało duże opóźnienia. Na zimę narzekali luksemburscy kierowcy. Śnieżna aura była powodem zamknięcia kilku dróg dla ruchu. Zamknięto także część szkół.

Zobacz także: Pogoda na weekend. Przed nami kolejne zimowe dni

Zasypało także północno-wschodnią i wschodnią część Francji. W 37 departamentach ogłoszono stan pogotowia przeciwśniegowego. Jak podaje TVN Meteo, odnotowano poważne opóźnienia autobusów, kolejek podmiejskich oraz samolotów.

Zima nie odpuściła Anglii, choć naprawdę śnieżnie ma być w weekend. Wtedy nad Wyspy Brytyjskie nadciągnie mroźne powietrze znad Syberii.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!