Kielce leżą na skraju Gór Świętokrzyskich. A góry są atrakcyjne o każdej porze roku. Dla miasta do duży atut. Jakie atrakcje zimą proponują polskie miasta na weekend i na ferie? Dziś odpowiada prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Jacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem Kielc w sezonie zimowym?
Prezydent Kielc Wojciech Lubawski: Dwa wyciągi narciarskie w centrum miasta to dla miłośników "białego szaleństwa" nie lada atrakcja. Oba są doskonale zagospodarowane, a jeden z nich (Telegraf) posiada nowy wyciąg krzesełkowy. Dodatkowo łagodne wzniesienia oraz ścieżki spacerowe na Stadionie Leśnym, pozwalają na uprawianie narciarstwa biegowego, zaś tory saneczkowe na saneczkarskie ślizgi.

Co Państwa miasto może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?
Na stoku Góry Pierścienica (Stadion Leśny) poza torem saneczkowym, znajdziemy "łączkę" do nauki jazdy na nartach dla dzieci. Z tego też względu przygotowano specjalnie dla nich tzw. wyciąg taśmowy. Wyżej znajduje się łagodny stok z wyciągiem przeznaczonym dla narciarzy średnio zaawansowanych w sztuce jazdy na deskach. Wokół rozciągają się przepiękne tereny spacerowe i rekreacyjne.

Co trzeba koniecznie odwiedzić podczas zimowych ferii w Kielcach i okolicach?
Takich miejsc w naszym regionie jest wiele. Ale na szczególną uwagę zasługują: Muzeum Wsi Kieleckiej, Jaskinia Raj, Klasztor na Świętym Krzyżu, kopalnia krzemienia w Krzemionkach Opatowskich.

Jakie danie może być regionalnym przebojem zimy, którego koniecznie trzeba spróbować, będąc tutaj?
Polecałbym świętokrzyską zalewajkę bądź żurek świętokrzyski. Można je znaleźć w większości lokali z kuchnią regionalną, ale na pewno będą w Karczmie Cztery Konie - Kielce Stadion Leśny, Jodełce na Świętej Katarzynie i w Korbowej Kolibie w Sukowie.

Gdzie można szukać informacji o najciekawszych atrakcjach i wydarzeniach w mieście?
Na stronach internetowych www.um.kielce.pl, www.itv.kielce.eu, www.swietokrzyskie.travel lub w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach na Placu Artystów.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!