Zbigniew Ziobro na konwencji w Biłgoraju Zbigniew Ziobro na konwencji w Biłgoraju

Zbigniew Ziobro na konwencji w Biłgoraju (© Tadeusz Kowalski)

Na konwencji regionalnej Solidarnej Polski, która odbyła się 4 grudnia w Jarosławiu (woj. podkarpackie), Zbigniew Ziobro ogłosił, że na początku przyszłego roku powstanie nowa partia. Jej celem jest zwycięstwo polskiej prawicy, a głównym hasłem polityka prorodzinna.

Nowa prawicowa formacja polityczna ma być wg Ziobry odpowiedzią na słabość rządów Donalda Tuska, wizje ministra Sikorskiego, które prowadzą do utraty polskiej suwerenności oraz antychrześcijańską retorykę Ruchu Palikota. Zdaniem Solidarnej Polski nasz kraj potrzebuje profesjonalnej, silnej i opartej na narodowych i chrześcijańskich wartościach partii prawicowej.

Fundamentem polityki nowej partii ma być polityka prorodzinna. Jak informuje gazetaprawna Zbigniew Ziobro stwierdził: "Znajdziemy na to pieniądze i dlatego chcemy dojść do wpływu na rzeczywistość w Polsce, czyli stworzyć formację polityczną". Skrytykował też rządy Platformy, jak również liberalne podejście Zyty Gilowskiej - ministra finansów w rządzie PiS, że nie było w nich miejsca na politykę prorodzinną.

Zbigniew Ziobro odniósł się również do berlińskiego przemówienia Radosława Sikorskiego. Stwierdził, iż przedstawiona w nim wizja nowej Europy jest groźna, niebezpieczna i sprzeczna z polską konstytucją oraz może prowadzić do utraty polskiej suwerenności. Lider Solidarnej Polski dodał, że zamiast snuć szkodliwe dla Polski projekty, Donald Tusk powinien się zająć wspieraniem polskiej rodziny, gdyż wg danych Komisji Europejskiej jedna czwarta polskich dzieci żyje na granicy ubóstwa.

W regionalnej konwencji Solidarnej Polski w Jarosławiu wzięli też udział inni posłowie: Maciej Klima, Tadeusz Cymański, Beata Kempa, Kazimierz Ziobro, Jacek Kurski, Andrzej Dera, Kazimierz Jaworski i Piotr Szeliga.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!