Zbigniew Ziobro napisał list do Jarosława Kaczyńskiego i określił w nim warunki współpracy. Tak Solidarna Polska zareagowała, na słynny apel szefa PiS: "Zbyszku wróć".

Ziobro obiecał podczas manifestacji w obronie TV Trwam, że Solidarna Polska będzie współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. Teraz określa zasady tej współpracy.

Po pierwsze, Ziobro chciałby, aby Kaczyński określił swój stosunek do liberalizmu ekonomicznego. Szef SP, wypomniał Kaczyńskiemu, że PiS wygrywał wybory głosząc hasła solidarnej Polski, a później za sprawą Zyty Gilowskiej wprowadzał bardzo liberalne rozwiązania i obniżał podatki. Według Ziobry, te rozwiązania najbardziej uderzyły w najbiedniejszych.

Po drugie, były minister sprawiedliwości, chciałby, aby prezes Kaczyński publicznie uznał poparcie dla Traktatu Lizbońskiego, za swój polityczny błąd. Szef Solidarnej Polski, nie wspomina jednak, że sam również głosował za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego.

Po trzecie Ziobro chce, aby PiS zrezygnował z retoryki wojennej (chodzi mu o słynną wypowiedź Antoniego Macierewicza). W jego ocenie, takie działania nie służą rozwiązaniu zagadki smoleńskiej i odstraszają międzynarodowe organizację, które byłyby skłonne pomóc w tej sprawie.

Lider Solidarnej Polski zaznaczył, że jego partia oczekuje, że w ramach współpracy, oba podmioty prawicowe będą się wzajemnie szanowały.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!