(© Tadeusz Kowalski)

Samoobrona brała udział w marszach, broniących telewizji Trwam, a jej młodzieżówka w demonstracji w Pabianicach, organizowanych przez Solidarną Polskę. Nowy przewodniczący Samoobrony Andrzej Prochoń nie wyklucza dalszej współpracy z partią Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Ziobro od czasu afery "przeciekowej" był w ostrym konflikcie z ówczesnym przewodniczącym Samoobrony Andrzejem Lepperem. Nowy szef Andrzej Prochoń obrał zgoła odmienny kurs, być może z racji tego, że nie toleruje Jarosława Kaczyńskiego. Na swojej stronie Samoobrona określa go mianem "wyrafinowanego gracza, obłudnika i cynika".

Samoobrona była obecna na marszach w obronie telewizji Trwam w Rzeszowie i w Nowym Sączu, a jej młodzieżówka na zaproszenie Solidarnej Polski wzięła udział w demonstracji w Pabianicach.

Andrzej Prochoń stwierdził w www.tvp.info, że głównym celem Samoobrony jest występowanie w obronie narodu "w związku z tym pojawiają się tam, gdzie powinni być mądrzy politycy". Prochoń nie wykluczył dalszej współpracy z Solidarną Polską, choć zastrzegł, że między ugrupowaniami nie ma żadnego układu ani porozumienia.

Przewodniczący klubu SP Arkadiusz Mularczyk widzi możliwość współpracy z Samoobroną pod warunkiem, że w działaniach nie będą brać udziału ludzie z aferalną przeszłością. Mularczyk powiedział też, że "część środowisk wiejskich skupionych wokół Samoobrony docenia program rolny Solidarnej Polski i widzi w nas szansę na budowę formacji konserwatywno-narodowej", zastrzegając przy tym, że SP nie zamierza zawierać żadnych porozumień partyjnych. Część polityków Solidarnej Polski twierdzi wprost, że taka współpraca to absurd i może partii bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!