Kilkaset osób, w tym przede wszystkim byli i obecni podopieczni łódzkiej Fundacji "Krwinka" i ich rodziny spotkało się w sobotę (28 września) w Łodzi na VII Zjeździe Pacjentów Wyleczonych oraz w Trakcie Leczenia Choroby Nowotworowej.

Na spotkaniu, które odbyło się w Teatrze Powszechnym, były dzieci wyleczone z choroby nowotworowej, dorosłe osoby, a także rodziny z dziećmi, które są obecnie w trakcie leczenia. Nie zabrakło lekarzy i pielęgniarek z oddziałów onkologicznych łódzkiej kliniki, a także przedstawicieli władz miasta i województwa.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" powstała w 1996 r. w Łodzi z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada status organizacji pożytku publicznego. Działa na terenie całego kraju.

Celem Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom dotkniętym chorobami nowotworowymi, ich rodzinom oraz klinikom, w których są leczone. "Krwinka" znana jest m.in. z ogólnopolskiego programu "Dawca Szpiku" i akcji szczepień przeciwko wirusowi HPV, w ramach której w regionie łódzkim zaszczepiono już ponad 1300 dziewczynek.

Przedstawiciele "Krwinki" podkreślają, że chore dzieci cierpiące z powodu nowotworów, oprócz skutecznych metod leczenia potrzebują wsparcia psychicznego, podobnie jak ich całe rodziny. Cykliczne spotkania mają na celu udowodnienie, że choroba onkologiczna może być w pełni uleczalna, co ma ogromne znaczenie terapeutyczne.

"Podczas Zjazdu niezwykle ważny jest kontakt dziećmi, które są w trakcie leczenia z tymi, które już są wyleczone. Istotą jest zobaczenie, że to dziecko po tak ciężkich przeżyciach wyrosło, ma się świetnie, kończy kolejne etapy edukacyjne, a więc jest normalnym człowiekiem, który powrócił do życia społecznego. Wiara w to, że się wygra z nowotworem jest niezwykle ważna w procesie leczenia i to jest główne zadanie tego spotkania." - powiedziała w rozmowie ze mną Elżbieta Budny, prezes Fundacji "Krwinka".

"Robimy wszystko, żeby dzieciaki były szczęśliwe mimo ich nieszczęścia"


Posłuchajcie co powiedziała Pani Elżbieta Budny na temat leczenia podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka", istotnej roli wolontariuszy oraz problemach zatrzymania ich w Fundacji:

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!