W sobotę, 14 czerwca, w miejscowości Trojanów w okolicach Kalisza, nad zalewem Szałe, odbędzie się już trzeci zlot użytkowników i sympatyków CB radio.

Czym jest CB radio? Dla tych, którzy nie wiedzą, tłumaczę: CB radio to radiotelefon pracujący w paśmie niestrzeżonym, 26,960 do 27,400 Mhz. A dlaczego niestrzeżonym? Ponieważ na montaż w samochodach, gdzie jest najczęściej używany, nie jest wymagane żadne zezwolenie, ani rejestracja urządzenia.

CB radio stało się popularne w latach 90. Jednak wtedy należało posiadać zezwolenie na posiadanie urządzenia. CB radio praktycznie zniknęło pod koniec lat 90., nieliczni używali go w domach i samochodach. Obecnie, od kilku lat, przeżywa swoją drugą młodość. Coraz więcej kierowców montuje radia w samochodach. Urządzenie bardzo ułatwia kierowcom podróż. Dzięki niemu można się dowiedzieć o korkach na trasach, a także pozyskać informację, o tym gdzie stoi inspekcja drogowa czy policja z suszarką, czyli radarem. Większość kierowców samochodów ciężarowych nie wyobraża sobie wyjazdu w trasę bez "cymbała".

Co jakiś czas użytkownicy i sympatycy CB radia spotykają się na ogniskach i zlotach. Na takich spotkaniach wymieniają się doświadczeniami i opowiadają jakie kto nawiązał łączności. Po raz trzeci taki zlot odbędzie się nad zalewem Szałe w okolicach Kalisza.

Jak dojechać? Użytkownicy i sympatycy spotkają się między godz. 15.00 a 15.45 przy ul. Majkowskiej obok TESCO. Potem wszyscy wyruszą kawalkadą na miejsce spotkania. Pozostali uczestnicy mogą dojechać bezpośrednio na miejsce nad zalew Szałe.

Kontakt z organizatorami na kanale 19 CB-Radio "Rydzyk Kalisz" lub na gg 1042501
Zapraszam do obejrzenia materiału fotograficznego z poprzedniego zlotu:
Zlot majowy
Zlot kaliski

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: