Złota Anita Włodarczyk z rekordem świata

Łukasz Wolski
77.96 metra - tyle wynosi nowy rekord świata w rzucie młotem kobiet. Jego autorką jest Anita Włodarczyk, która tym samym zdobyła tytuł mistrzyni świata. W Berlinie Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi po raz drugi.

Nasza zawodniczka ten świetny rezultat osiągnęła w drugiej serii. Uradowana pobiegła w podskokach do trenera i... doznała kontuzji. Prawdopodobnie doszło do skręcenie kostki (niegroźna kontuzja). Włodarczyk oddała jeszcze rzut tylko w ostatniej próbie, ale nie miał on już żadnego znaczenia, bowiem żadna z rywalek nie posłała młota dalej. Najbliżej Polki była Niemka Heidler, która uzyskała 77.12 merta. Brązowy medal wywalczyła Słowaczka Hrasnova (74.79).
Włodarczyk, jest obok Jamajczyka Bolta, drugą osobą, która w Berlinie ustanowiła rekord świata.

To ósmy medal Polskich lekkoatletów w Berlinie. Obecnie zajmujemy 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najlepszy start Polaków w historii...

Męska sztafeta Polski awansowała do finału biegu 4x400 m. Polacy w składzie: Klimczak, Marciniszyn, Wieruszewski, Ciepiela, zajęli w swoim biegu 4. miejsce, ale awans dała im dyskwalifikacji jednych z faworytów - biegaczy z Bahama.

Sztuka ta nie powiodła się naszej kobiecej sztafecie 4x100 m, która w swoim biegu zajęła trzecie, niepremiowane awansem, miejsce. Polki wystąpiły w składzie Iwona (Ziółkowska, Jeschke, Jędrusińska, Brzezińska). Sensacyjnie poza finałem także Amerykanki, które nie ukończyły półfinału.

Jutro ostatni dzień mistrzostw. Polaków czekają emocje w skoku w dal (Teresa Dobija), i biegach na 800 m (Lewandowski), 1500 m (Chojecka) oraz sztafecie 4x400 m (Polacy bronią brązowego medalu zdobytego dwa lata temu w Osace).