Legenda bluesa, Etta James, przegrała dzisiaj walkę z nowotworem. Miała 73 lata.

W grudniu menedżer piosenkarki ogłosił, że artystka przebywa w szpitalu pod 24-godzinną obserwacją. Od początku 2011 roku, Etta James zmagała się z białaczką. Miała poważne problemy z oddychaniem, musiała być podłączona do respiratora.

20 stycznia, dokładnie pięć dni przed swoimi 74. urodzinami, Etta ostatecznie uległa chorobie. Zmarła w szpitalu w miejscowości Riverside w Kalifornii. Piosenkarka zmagała się w swoim życiu z uzależnieniami od różnych używek m.in. od heroiny.

Etta James wydała 28 studyjnych albumów, ma też na swoim koncie kilkadziesiąt prestiżowych nagród. W 1993 roku śpiewaczka została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Była wzorem do naśladowania dla wielu gwiazd m.in. Janis Joplin i Bonnie Raitt.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!