Zjazd z ronda na Kalisz i objazd na Wrocław Zjazd z ronda na Kalisz i objazd na Wrocław

Zjazd z ronda na Kalisz i objazd na Wrocław (© Piotr Andrzejak)

Dziś drogowcy zmienili organizację ruchu na remontowanym rondzie w Sieradzu. Nieco łatwiej będą mieli kierowcy jadący z Łodzi w kierunku Turki i Kalisza, bo będą mogli z ronda zjechać w danym kierunku.

Niestety nie poprawi się los kierowców jadących z Łodzi w kierunku Wrocławia, którzy z ronda nie będą mogli wjechać na ul. Jana Pawła II. Aby dostać się na trasę wylotową na Wrocław będą musieli skręcić z ronda na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (trasa na Kalisz), na drugich światłach skręcić w Aleje Grunwaldzką, dojechać do drugich świateł i dopiero skręcić w prawo, na trasę na Wrocław.

Bez problemu będzie rozwiązany przejazd na remontowanym rondzie z kierunku Wrocławia na Łódź, tu drogowcy nie przewidzieli żadnych utrudnień. Niestety jadąc od ul. Jana Pawła II w kierunku Łodzi nie można na rondzie skręcać w lewo, czyli ulice POW i Wojska Polskiego. W tym kierunku obowiązują stare objazdy.

Zmieniła się również organizacja na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Sarańskiej i Bazylika, drogowcy przywrócili pierwszeństwo przejazdu jadącym na ul. Wojska Polskiego na wprost. Od dziś ul. Bazylika i Sarańska są ulicami podporządkowanymi. Nadal nie będzie można wjechać na rondo z ulic Wojska Polskiego i Polskiej Organizacji Wojskowej. Również z ul. Tadeusza Kościuszki nie będzie od dziś można wjechać na rondo.

Drogowcy planują zakończyć drugi etap remontu na połowę grudnia tego roku. Jak udało mi się ustalić w MPK w Sieradzu, częściowej zmianie ulegną trasy autobusów nr 3, 4, Z i E. Autobusy z ronda będą jechać w ulice P.O.W. dalej ul. Sarańską przez dworzec PKS do ul. Jana Pawła II.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!