Dziś na Krakowskim Przedmieściu, obok kościoła św. Anny, miało odbyć się otwarcie wystawy fotograficznej pokazującej zrealizowane projekty w stolicy dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych. Wystawa funkcjonuje, ale z powodu złej pogody prawdopodobnie oficjalnie zostanie otwarta w niedzielę.

Opady deszczu skutecznie pokrzyżowały plany organizatorom plenerowej wystawy fotograficznej "Europa zmienia Warszawę". Sama ekspozycja jest wodoodporna, ale woda wdarła się do namiotu, w którym miało nastąpić otwarcie. Organizatorzy mają przenieść się do namiotu zastępczego.

Jak powiedziała w rozmowie z Wiadomościami24.pl Magdalena Jadziewicz z biura prasowego Urzędu Miasta stołecznego Warszawy oficjalne otwarcie wystawy zostało przeniesione na niedzielę, na godzinę 13. Nie jest to jednak pewna informacja, gdyż prognozy pogody na weekend niestety również nie są optymistyczne.

W oficjalnym otwarciu ma wziąć udział Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Stolica wraz ze spółkami miejskimi pozyskała z Unii Europejskiej 8,5 mld zł na realizację projektów zarówno inwestycyjnych jak i społecznych. Organizatorzy chcą dostarczyć więcej informacji mieszkańcom na temat samej UE oraz pokazać jak stolica wykorzystuje fundusze europejskie. Zwiedzający oprócz możliwości obejrzenia fotografii będą mogli uzyskać porady i wziąć udział w konsultacjach na temat pozyskiwania środków ze Wspólnoty Europejskiej.

Wystawę będzie można oglądać do niedzieli 5 września.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!