Jacek Cichocki Jacek Cichocki

Jacek Cichocki (© Kimodin/wikimedia/GNU Free Documentation License)

4 stycznia na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki przedstawił zmiany w resorcie. Odwołanego wiceministra Rapackiego zastąpi Michał Deskur. Drugim nowym wiceministrem będzie Roman Dmowski. Cichocki wystąpi też do premiera o zmianę na stanowisku komendanta głównego policji. Ma nim zostać Marek Działoszyński, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Łodzi.

Minister Jacek Cichocki przedstawił na wstępie nową filozofię działania
ministerstwa oraz nowy podział kompetencji w resorcie.

Zdymisjowanego wiceministra Rapackiego zastąpi Michał Deskur, który odpowiadać będzie za policję i zapewnienie bezpieczeństwa podczas Euro 2012. Michał Deskur to zupełnie nieznana postać. Jest specjalistą od księgowości i zarządzania. Wcześniej był partnerem i prezesem zarządu CTN Polska sp. z o.o., która zajmowała się obsługą finansową spółek z udziałem kapitału francuskiego i belgijskiego. Od 1 grudnia br. pracował w gabinecie politycznym MSW jako doradca.

Generał Rapacki nie rozwiał spekulacji na temat swojej dymisji, stwierdzając jedynie, że minister ma prawo dobierać sobie współpracowników i że "do tanga trzeba dwojga".

Drugim nowym wiceministrem został Roman Dmowski, który ma odpowiadać w resorcie za rejestry państwowe tj. PESEL, Cepik, paszporty, dowody osobiste i prawa jazdy. Jest specjalista od informatyki. Wczesniej pracował w Centrum Usług Wspólnych Kancelarii Premiera.

Minister Cichocki poinformował również, iż nastąpi zmiana na stanowisku komendanta głównego policji. Gen. Matejuka ma zastąpić dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Łodzi Marek Działoszyński. Zmiany szefów innych służb mundurowych minister Cichocki na razie nie przewiduje.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!