(© Materiały prasowe Polskiego Radia)

Kolejne zmiany w Radiowej Jedynce bardzo nie podobają się słuchaczom. Nowy szef, Kamil Dąbrowa, od jesieni wprowadza radykalne zmiany.

Nowy dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia swoimi decyzjami wywołuje niepokój u słuchaczy. Obawiają się oni, że zlikwidowana została charytatywną akcja "Choinki Jedynki", ponieważ pod koniec 2011 roku nie odbyła się tak jak zwykle. z niewyjaśnionych przyczyn odwołał też z funkcji dyrektora muzycznego stacji Romualda Jakubowskiego

Słuchaczom nie podoba się też zatrudnienie na stanowisku szefa muzycznego Zbigniewa Zeglera, który przez ostatnie lata pracował jako music programmer w MTV Networks. Wcześniej był także szefem muzycznym Antyradia i dyrektorem programowym m.in. Rock Radia Śląsk, więc był związany z komercyjnymi stacjami.

Kolejnym niemiłym zaskoczeniem dla słuchaczy, było podziękowanie Romanowi Czejarkowi za prowadzenie "Czterech Pór Roku".

Na Facebookowym profilu Jedynki oraz radiowym forum zaczęto snuć domysły, że redaktor został zwolniony. Jednak dziennikarz uspokoił słuchaczy wpisem na FB: "Ja się nigdzie nie wybieram. Ale od poniedziałku, od nowego roku, nie będę prowadził już "Czterech Pór Roku". Dyrektor zdecydował, że zamiast pary ma być teraz jedna osoba prowadząca, a ja mam przejść do Sygnałów Dnia. Czyli dziś prowadziłem ostatnie Cztery Pory, choć mam wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś się w tym pasmie usłyszymy, bo nie ukrywam, że bardzo to lubię, zwłaszcza że mam tu możliwość rozmowy że słuchaczami i zaproszonymi ekspertami. Dyrektor obiecał, że na Lato z Radiem będę mógł do tego pasma wrócić. Super!... Romek"

Z doniesień prasowych wynika, że do ekipy "Czterech Pór Roku" dołączy Wiesław Molak, który pracował do tej pory w "Sygnałach Dnia". W popularnej przedpołudniowej audycji zrezygnowano też z dwóch prowadzących program. Teraz jest tylko jeden.

Stali słuchacze, dla których radiowa Jedynka jest "oknem na świat" obawiają się, że znikną popularne wyjazdowe audycje. Z prostej przyczyny - nie będzie kto miał ich zrobić. Boją się o przyszłość "Lata z Radiem" i tras koncertowych, które to były znakiem rozpoznawczym Polskiego Radia.

Słuchacze bronią swojej wizji radia, która funkcjonowała do tej pory i dlatego ostro protestują, pisząc petycje, wpisy na różnych portalach oraz listy do prezesa Polskiego Radia z prośbami o cofnięcie zmian. Niestety, jak na razie nikt z kierownictwa nie wypowiedział się w tej sprawie.

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!