Dlaczego tak często zderzamy się z obojętnością ludzi? Dlaczego, choć tyle mówimy o empatii, współczuciu, w prostych sytuacjach wielu ludzi nie potrafi zareagować odpowiednio. Oto relacja 31-letniej kobiety, która dzisiaj wieczorem, po godzinie 18 czekała na opóźniony autobus, na opustoszałym, nieoświetlonym dworcu PKS w Jędrzejowie.

"Uciekałam przed zaczepiającym mnie podejrzanym i natarczywym facetem w czapce zasłaniającej niemalże całą jego twarz. Szukając pomocy wbiegłam do znanego wszystkim (bo jedynego) w Jędrzejowie baru przy dworcu PKS, prosząc pracującą tam panią o możliwość poczekania w barze na przyjazd opóźnionego autobusu z Wrocławia, z obawy przed nachalnym nieznajomym.

Na moją prośbę kobieta z baru odpowiedziała: "To nie poczekalnia, to jest bar, tu się kupuje". Próbowałam ją przekonać: "Ja się po prostu boję tego człowieka, nie będę przeszkadzać".
W odpowiedzi usłyszałam: "PKS-y mają w d... ludzi, a tu jest bar, a nie poczekalnia. Poczekalnia jest na PKP, niech pani tam idzie! Tu jest bar! Może pani sobie zamówić herbatę albo kawę!".

Skończyło się tym, że kobieta brutalnie szarpnęła mnie za ramię i wyrzuciła za drzwi, od środka zamykając lokal na klucz i wykrzykując: "Bar jest zamknięty!".

W tamtej chwili wspomniany natrętny mężczyzna wyłonił się zza rogu baru i z uśmiechem skierował w moją stronę szybkim krokiem. Roztrzęsiona pobiegłam więc do stojącego w pobliżu samochodu i stukając w szybę poprosiłam kierowcę o pomoc. Kierowca poczekał ze mną 40 minut do przyjazdu spóźnionego autobusu.

Chciałabym podziękować panu Andrzejowi z ciemnego kombi, mężczyźnie, który wykazał się człowieczeństwem w sytuacji zagrożenia bezradnej kobiety. Panią z baru oceńcie sami... Ja już nie liczę na jej pomoc".

Dlaczego nie potrafimy reagować po ludzku?

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!