Organizacja ruchu wokół Hali Ergo Arena podczas jutrzejszego meczu Organizacja ruchu wokół Hali Ergo Arena podczas jutrzejszego meczu

Organizacja ruchu wokół Hali Ergo Arena podczas jutrzejszego meczu (© materiały prasowe)

Już jutro oficjalne otwarcie hali sportowej na granicy Gdańska i Sopotu. O godzinie 18 rozpocznie się mecz siatkówki pomiędzy reprezentacjami Polski i Brazylii. Kibicu, zobacz jak dojechać na mecz i gdzie zaparkować samochód.

Sprzedane zostały wszystkie bilety, co oznacza, że na trybunach najnowocześniejszej hali w Polsce zasiądzie 11 tysięcy kibiców. Niestety pod halą nie ma parkingu, który pomieściłby samochody wszystkich zainteresowanych. Aby zaparkować pod samą Halą Ergo Arena trzeba zakupić w sieci Ticketpro specjalne wjazdówki dla aut osobowych. - Tylko samochody z takimi wjazdówkami będą mogły wjechać bezpośrednio na teren hali. Pozostałe osoby będą już na najbliższym rondzie znajdującym się przy hali zatrzymywane przez policję oraz ochronę - mówi Kamil Fedorowicz, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wjazdówki kosztują 20 i 50 złotych.

Osobom, które przyjadą samochodem, lecz nie chcą kupować wjazdówek pozostaje poszukiwanie miejsc parkingowych w okolicach hali. Wzdłuż całej "utwardzonej" części ul. Łokietka zostanie utworzony płatny parking z 140 miejscami postojowymi (bilety parkingowe do zakupu na miejscu).
Dodatkowo w godzinach od 15:30 do 21:30 na całej długości ul. Pomorskiej w Gdańsku zewnętrzne pasy ruchu wykorzystane będą na bezpłatne miejsca parkingowe.

Na mecz Polska-Brazylia można również dojechać komunikacją zbiorową. Od godziny 15.30 składy Szybkiej Kolei Miejskiej zostaną wydłużone, zaś pociągi będą kursowały częściej. Ze zwiększoną częstotliwością będą też kursowały przed i po meczu gdańskie tramwaje na liniach nr 11 i 12.

Natomiast dla sopockich kibiców organizatorzy przygotowali specjalne autobusy "HALA". Będą one odjeżdżały z przystanku przy ul. Chopina (obok stacji SKM Sopot Główny) bezpośrednio pod Halę.

Organizatorzy apelują o zastosowanie się do powyższych wskazówek i zaleceń. - Unikniemy tym samym niepotrzebnych nerwów oraz nie zakorkujemy Sopotu - dodaje rzecznik PZPS.

Relacji z otwarcia Hali Ergo Arena oraz meczu Polska-Brazylia szukajcie już jutro na łamach W24.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!