(© NASA/JPL-Caltech)

Marsjańskie łaziki przygotowywane do misji kosmicznych testowane są m.in. na pustyni Mojave. Należące do NASA Laboratorium Napędu Odrzutowego zaprezentowało wideo 360 pokazujące próby łazika z jego perspektywy.

Film zaprezentowany przez Laboratorium Napędu Odrzutowego (Jet Propulsion Laboratory) nie jest może spektakularny i dynamiczny, ale nieźle pokazuje w jakich warunkach przeprowadzane są testy łazików marsjańskich przygotowywanych do misji na Czerwoną Planetę.

Dzięki technologii 360 podczas oglądania klipu możemy zmieniać perspektywę. Zwraca uwagę bardzo niska prędkość poruszania się pojazdu.

Laboratorium testuje sprzęt między innymi w Dumont Dunes, to rejon pustyni Mojave niedaleko Doliny Śmierci. Łazik nazwany został Scarecrow, czyli strach na wróble i wyposażony został w elementy identyczne jak w pojeździe Curiosity, który od sierpnia 2012 r. pracuje na Marsie.

Scarecrow służy do eksperymentów związanych z poruszaniem się łazika. Testowany jest na różnych rodzajach podłoża.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!