(© Kadr z filmu/YouTube)

- Będąc tutaj, czuję się jakbym miał drugi dom - mówi Jabari Harris, czarnoskóry rozgrywający drużyny Primacol Lowlanders Białystok. W sieci można zobaczyć świetny klip prezentujący tę drużynę futbolu amerykańskiego.

Primacol Lowlanders Białystok to drużyna futbolu amerykańskiego. Na YouTubie możemy obejrzeć klip pokazujący drużynę, która, jako możemy przeczytać, ma zamiar zdobyć mistrzostwo.

Głównym bohaterem 4-minutowego filmu jest rozgrywający Lowlandersów, Jabari Harris. Ten czarnoskóry zawodnik tłumaczy, że w Białymstoku czuje się jak w domu. - Oczywiście nie ma tu miliona czarnoskórych na ulicach, ale kiedy patrzę na tych chłopaków nie widzę ich koloru skóry. Nie widzę Polaka, tylko mojego kumpla z drużyny, moich braci. Tak to czuję. Kiedy mamy trening to kumple nie mówią Jabari - czarny rozgrywający - mówią do mnie Janusz - słyszymy w klipie.

Drużynę tworzą zawodnicy, którzy prowadzą na co dzień aktywne życie zawodowe: pracują jako lekarze, prawnicy kucharze itp. Jednocześnie ciężko trenują, by zbudować drużynę. - Wspólnie stworzyliśmy coś, co stało się teraz czymś wielkim. Niby dziwne, bo futbol amerykański nie jest w Europie zbyt popularny. A kiedy przyjdziesz na mecz Lowlandersów, zobaczysz ponad tysiąc ludzi krzyczących: Lowlanders! - tłumaczy Jabari.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!