Wspaniałą sekwencję prezentującą fazy niedawnego zaćmienia Księżyca stworzył Paweł Uchorczak z Opola. Fotografia złożona z 30 klatek powstawała przez 5 godzin.

Paweł Uchorczak z Opola fotografował niecodzienne zjawisko na Górze św. Anny. Aby uchwycić spektakl całkowitego zaćmienia Księżyca 30 zdjęć połączył w jedno. Teraz jego pracę podziwia cała Polska.

- Zdjęcia księżyca robione teleobiektywem 100-400 mm oraz 2 zdjęcia robione szerokim 10-22. Aparat Canon 50D. Starałem się wykonać ujęcia księżyca co 10-15 min. - napisał na swoim Facebooku Paweł.

- Oczywiście księżyc nie był taki duży w rzeczywistości, pokazałem go większego by lepiej ukazać cały spektakl. - dodaje. Żeby stworzyć tak niezwykłe zdjęcie, w jednym miejscu spędził aż... 5 godzin.

Czytaj także: Krwawy Księżyc. Zobacz zdjęcia z zaćmienia satelity Ziemi (zdjęcia)


(aip)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!