(© Wprost.pl)

Wszystko wskazuje na to, że Nelly Rokita, żona znanego polityka PO, wystartuje do parlamentu z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Jak ustalił "Wprost", rozmowy na ten temat są już zaawansowane.

– Pani Rokita jest już niemal zdecydowana – powiedział "Wprost" członek prezydium klubu parlamentarnego PiS. – Jesteśmy jej bliżsi ideowo niż PSL, z którą również toczy rozmowy – dodaje.

Nelly Rokita nie zaprzecza tym informacjom. Nie podjęła jednak jeszcze ostatecznej decyzji, a rozmowy z PiS i PSL – poza jej ewentualnym startem w wyborach – dotyczą również obecności kobiet na listach. Twierdzi, że do udziału w wyborach zachęcają ją członkinie Europejskiej Unii Kobiet, której jest przewodniczącą, i mąż Jan Rokita, który podobno „nie komentuje jej ewentualnego startu z PiS".

Nelly Rokita odeszła w styczniu z Platformy Obywatelskiej w proteście przeciw marginalizacji roli jej męża w partii.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: