Żona Marcina Plichty założyła nową spółkę. Sama została prezesem, a jej mąż członkiem rady nadzorczej. Działalność firmy PST S.A. jest bardzo szeroka - od wydawania gazet po sprzedaż dywanów.

Firma ma siedzibę pod tym samym adresem co Centrala Amber Gold w Gdańsku. Kapitał zakładowy nowego biznesu Plichtów wynosi 100 tys. złotych. Funkcję prezesa sprawuje żona Katarzyna, a Marcin Plichta wraz z dwiema innymi osobami jest członkiem rady nadzorczej.

Jak podaje TVN24.pl, trudno stwierdzić czym konkretnie zajmuje się firma. Przedmiotów działalności jest aż 159. Od wytwarzania gotowych dań poprzez działalność holdingów finansowych do sprzedaży detalicznej dywanów.

Amber Gold i upadłe Linie lotnicze OLT Express to nie pierwszy biznes Marcina Plichty. Kilka lat temu pod nazwiskiem Stefański założył Multikasę - spółkę pośredniczącą w opłacaniu rachunków. Firma zbankrutowała, a Plichcie udowodniono przywłaszczenie 170 tys. złotych. Z informacji Gazety.pl wynika, że Marcin Plichta ma na swoim koncie sześć wyroków w zawieszeniu.

Więcej o kłopotach Amber Gold przeczytasz w moich materiałach:

ABW: Amber Gold mogło nie inwestować w złoto
Amber Gold potwierdza, że wypłaca pieniądze
Spółka Amber Gold sprzedała niemieckie linie lotnicze OLT Express Germany
Amber Gold. Klienci zamiast pieniędzy otrzymują plany wypłat
Amber Gold wciąż nie wypłaca pieniędzy klientom
Kłopoty Amber Gold. Spółka nie wypłaca pieniędzy klientom
Materiały o upadku OLT Express, którego głównym udziałowcem było Amber Gold

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!