Zośka Zośka

Zośka (© mat. fundacji)

Jesienią ubiegłego roku drut kolczasty oplótł się wokół nogi Zośki 17 razy. Pojawiła się narośl z dzikiego mięsa. Rana trudno się goi, bo Zośka nogę obgryza. Cena jej życia to 2800 zł, koszt leczenia to kolejny wydatek.

"Zośka ma dopiero 5 lat. Los nie obdarował Zośki ani pochodzeniem, ani pięknym ruchem, ani urodą (...) Na łbie Zośki pobrzękuje ciężki, zardzewiały łańcuch na końcu upięty do kołka wbitego w ziemię - to cały świat Zosi, tyle ile obiegnie ten wbity kołek.

Nie ma Zośka szans wygrać życia, jest tylko zwykłym wiejskim, chorym koniem. A sny zwykłych wiejskich koni się nie spełniają..." - taki opis jednego z koni, czekającego na pomoc ludzi, można zobaczyć na stronie Fundacji
Centaurus.

Tam również znajdziemy numer konta, na który możemy wpłacić pieniądze, aby im pomóc. Każda złotówka jest na wagę... życia. Konie przez wieki służyły ludziom, nie zapominajmy o nich!

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!