Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zostań detektywem, zjedz wspólny obiad i posłuchaj... śpiewu wielorybów

STUL
Zostań detektywem, zjedz wspólny obiad i posłuchaj... śpiewu wielorybów
Zostań detektywem, zjedz wspólny obiad i posłuchaj... śpiewu wielorybów Fot. Dawid Parus
Na tej wystawie wcielicie się w detektywów i spróbujecie znaleźć mordercę. W programie także wspólny obiad i słuchanie śpiewu wielorybów.

Artysta Alex Cecchetti postanowił napisać powieść kryminalną w niecodzienny sposób. W "Tamam Shud" uświadamia sobie, że nie żyje i zaczyna prowadzić dochodzenie w sprawie swojej śmierci... Pomóc mu w tym mają różne zabiegi, między innymi ten w Warszawie, w którym będą brać udział odwiedzający wystawę. - Moje rozczłonkowane ciało znaleziono w 2014 roku, gdzieś pomiędzy Los Angeles a Warszawą. Jak dotąd nikt nie zdołał ustalić mojej tożsamości, a żadne ze znalezionych przy mnie rzeczy nie nadawały się do identyfikacji. Metki ubrań, odciski palców, numery butów – wszystko zostało starannie usunięte, wyrwane, wytrawione wybielaczem, przepadło na zawsze. Jedynym tropem detektywów był wyrwany z książki strzęp papieru, ukryty w zaszytej od wewnątrz kieszeni spodni, ze słowami „Tamam Shud”, czyli „To koniec” - mówi tajemniczo artysta.

Brzmi tajemniczo prawda? I o to chodzi, aby pobudzić naszą wyobraźnię. Zamiast klasycznej książki Cecchetti chce wprowadzać nas w cykl wydarzeń, dzięki którym odkryjemy prawdę. Wcześniej widzowie byli oprowadzani po ogrodzie, gdzie poznawali rośliny mogące zabić bohatera. Innym razem w rozwikłaniu zagadki pomagały karty tarota. - Fabuła "Tamam Shud" powstaje w ramach dwuletniego projektu artystycznego Alexa Cecchettiego, w którym wystawa staje się głównym narzędziem pisania powieści artystycznej - podkreślają organizatorzy.

W Warszawie pomóc w śledztwie będzie można od 1 września 2017 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Składać się ona będzie z trzech poziomów. Na pierwszym zatańczycie balet dzięki dziwnym poręczom. - Drugi poziom stanowić będą wydarzenia performatywne, takie jak koncert synestetyczny, polegający na zagraniu obrazów i kolorów czy serwowanie posiłków w Sali Jadalnej (Dinner Room). Będą się one odbywać w różnych terminach w czasie trwania wystawy - czytamy w oficjalnej informacji. Trzeci poziom to piętro, gdzie naszą pracę obserwować będą detektywi, którzy później przedstawią jej wyniki artyście. - Znikające obrazy, pieśń wielorybów, sztuka wyśniona, tajemniczy gabinet erotyczny i obrazy zapisów muzycznych na orkiestrę – to tylko niektóre ze wskazówek, jakie będą mieć wpływ na proces tworzenia - dodają organizatorzy wystawy.

Bilet normalny na wystawę kosztuj 12 zł, ulgowy - 6 zł. Dla posiadaczy karty WarsawPass – wstęp wolny.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto