Adrian Miedziński Adrian Miedziński

Adrian Miedziński (© Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

W rozegranym w niedzielę na toruńskiej MotoArenie finale Złotego Kasku zwyciężyl Adrian Miedziński z Unibaxu Toruń. Drugie miejsce zajął żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra, Piotr Protasiewicz. Na trzeciej pozycji uplasował się obrońca trofeum zawodnik Unii Leszno, aktualny mistrz Polski Janusz Kołodziej.

W niedzielę wielkanocną Tor na MotoArenie był wyjątkowo twardy i znacznie różnił się od tego, na którym dzień wcześniej ścigali się żużlowcy Unibaksu i Betardu Sparty Wrocław w zaległym spotkaniu ligowym.

Złoty kask. Kołodziej czy Hampel!

Zawody rozpoczęły się od triumfu Krzysztofa Buczkowskiego, który po dobrym starcie na twardym torze nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia aż do mety. W biegu drugim Piotr Protasiewicz ładnym atakiem minął Jarosława Hampela. W trzecim wyścigu Janusz Kołodziej przespał start, ale na pierwszym łuku wjechał pomiędzy Mateusza Szczepaniaka i Krzysztofa Kasprzaka pewnie wygrywając ten bieg. W czwartym wyścigu Adrian Miedziński przegrał start z Tomaszem Chrzanowskim i mimo że był dużo szybszy od rywala, nie zdołał go wyprzedzić.

Bieg szósty to popis znakomitej jazdy Macieja Janowskiego, który z ostatniej pozycji świetnym atakiem wyprzedził braci Szczepaniaków i Krzysztofa Jabłońskiego. W kolejnym wyścigu ładną walkę stoczyli Protasiewicz z Krzysztofem Kasprzakiem, z której zwycięsko wyszedł zielonogórzanin. Bieg ósmy to z kolei znakomita jazda Miedzińskiego. Konsekwentnie po zewnętrznej zbliżał się do prowadzącego Kołodzieja, by w końcu w efektowny sposób go minąć. Po dwóch seriach startów niepokonany był Protasiewicz, a po pięć punktów mieli Hampel, Kołodziej i Miedziński.

Złoty Kask dla Miedzińskiego. Zobacz fotorelacjęTorunianin bez większego kłopotu pokonał rywali w biegu dziewiątym. W kolejnym starcie swoje szanse na wygraną w turnieju pogrzebał Hampel. Leszczynianin dotknął bowiem taśmy i został wykluczony. Pewne wygrane zanotowali Kołodziej i Protasiewicz. Po trzech seriach na prowadzeniu nadal był zielonogórzanin (9 pkt.) przed Kołodziejem i "Miedzieńskim/

W czwartej serii następną trójkę na swoim koncie zapisał Protasiewicz, który pokonał Kołodzieja. Kolejne zwycięstwo odniósł także Miedziński i tym samym po szesnastu wyścigach wykrystalizowała się ścisła czołówka turnieju: Protasiewicz (12 pkt.), Miedziński (11 pkt.) i Kołodziej (10 pkt.).

http://doroku.wiadomosci24.pl/Zgłosiłeś już swój tekst do konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku? A może podobał Ci się materiał innego Autora? Także możesz go zgłosić na konkurs. Tylko do 27 kwietnia!

W osiemnastym biegu spotkali się w bezpośrednim pojedynku zielonogórzanin i torunianin. Zwycięstwo Protasiewicza dawało mu triumf w całym turnieju z kompletem punktów. Tymczasem wyścig wygrał Grzegorz Walasek, który przebudził się dopiero w drugiej części zawodów. Za jego plecami trwała emocjonująca walka pomiędzy Miedzińskim, Protasiewiczem i Janowskim. Ostatecznie żużlowcy w takiej kolejności dojechali do mety, co oznaczało, że kibice zgromadzeni na MotoArenie będą świadkami wyścigu dodatkowego o zwycięstwo w zawodach. Szansę na dołączenie do tych zawodników miał Kołodziej, ale musiał wygrać swój ostatni bieg. Tymczasem najlepiej ze startu wyszedł Krzysztof Jabłoński, który nie dał się wyprzedzić zawodnikowi Byków .

Po pięciu seriach startów jasnym było, że trzecią lokatą zajmie Kołodziej, a o zwycięstwo w wyścigu dodatkowym rywalizować będą Adrian Miedziński i Piotr Protasiewicz. Torunianin wylosował wewnętrzną część toru, wygrał zdecydowanie start i niezagrożony pognał do mety zdobywając po raz pierwszy w swojej karierze Złoty Kask.

Na podium stanęli zawodnicy, którzy zaliczani byli do faworytów zawodów. Organizatorzy przygotowali bardzo twardy tor, na którym po kilku wyścigach możliwa była walka na całej szerokości.

Toruńskie zawody były jednocześnie finałem krajowych eliminacji do Grand Prix 2013. Czołowa trójka imprezy Miedziński, Protasiewicz, Kołodziej będzie reprezentować nasz kraj w przyszłorocznych kwalifikacjach do Grand Prix.Bieg po biegu:

1. Buczkowski, Ułamek, Janowski, Jankowski
2. Protasiewicz, Hampel, Jabłoński, Rempała
3. Kołodziej, Mateusz Szczepaniak, Kasprzak, Walasek
4. Chrzanowski, Miedziński, Michał Szczepaniak, Mitko
5. Hampel, Mitko, Buczkowski, Walasek
6. Janowski, Michał Szczepaniak, Mateusz Szczepaniak, Jabłoński
7. Protasiewicz, Kasprzak, Chrzanowski, Jankowski
8. Miedziński, Kołodziej, Ułamek, Rempała
9. Miedziński, Kasprzak, Jabłoński, Buczkowski
10. Kołodziej, Chrzanowski, Janowski, Hampel (t)
11. Walasek, Rempała, Michał Szczepaniak, Jankowski (d)
12. Protasiewicz, Mateusz Szczepaniak, Mitko, Ułamek
13. Protasiewicz, Kołodziej, Buczkowski, Michał Szczepaniak (d)
14. Janowski, Kasprzak, Mitko, Rempała
15. Miedziński, Mateusz Szczepaniak, Hampel, Jankowski (d)
16. Jabłoński, Walasek, Chrzanowski, Ułamek
17. Chrzanowski, Rempała, Mateusz Szczepaniak, Buczkowski (d)
18. Walasek, Miedziński, Protasiewicz, Janowski
19. Jabłoński, Kołodziej, Jankowski, Mitko
20. Hampel, Ułamek, Michał Szczepaniak, Kasprzak

Bieg dodatkowy o II miejsce :
21. Miedziński, Protasiewicz

Klasyfikacja końcowa 51. turnieju o Złoty Kask :

1. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) - 13 3 (2,3,3,3,2)
2. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) - 13 2 (3,3,3,3,1)
3. Janusz Kołodziej (Unia Leszno) - 12 (3,2,3,2,2)
4. Tomasz Chrzanowski (GTZ Grudziądz) - 10 (3,1,2,1,3)
5. Jarosław Hampel (Unia Leszno) - 9 (2,3,t,1,3)
6. Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz) - 8 (0,0,3,2,3)
7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 8 (1,3,1,3,0)
8. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno) - 8 (1,0,1,3,3)
9. Mateusz Szczepaniak (Orzeł Łódź) - 8 (2,1,2,2,1)
10. Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów) - 7 (1,2,2,2,0)
11. Krzysztof Buczkowski (GTZ Grudziądz) - 5 (3,1,0,1,d)
12. Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów) - 5 (2,1,0,0,2)
13. Michał Szczepaniak (Start Gniezno) - 5 (1,2,1,d,1)
14. Jacek Rempała (Orzeł Łódź) - 4 (0,0,2,0,2)
15. Michał Mitko (Kolejarz Opole) - 4 (0,2,1,1,0)
16. Łukasz Jankowski (Orzeł Łódź) - 1 (0,0,d,d,1)

Najlepszy Czas Dnia: w 21. biegu uzyskał Adrian Miedziński
60,09 sek.
Widzów: ok. 5000

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!