Niedzielna kolejka pierwszej ligi żużlowej wyłoniła cztery zespoły, które powalczą miedzy sobą w rundzie play off o dwa miejsca w przyszłorocznej Ekstralidze. Do czołowej czwórki awansowały: GTŻ Grudziądz, Polonia Bydgoszcz, Start Gniezno oraz Lotos Gdańsk.

Przed sezonem głównego faworyta w zmaganiach na zapleczu Ekstraligi upatrywano w zeszłorocznym spadkowiczu - bydgoskiej Polonii. Trzon zespołu z Gryfem na plastronie, z Emilem Sajfutdinowem, Grzegorzem Walaskiem i Robertem Kościechą, został bowiem zachowany; z Bydgoszczą po kilkuletniej współpracy pożegnał się tylko Andreas Jonsson. Jednak - jak to w sporcie - zdarzyły się i niespodzianki. Za takie należy bowiem uznać dwie porażki podopiecznych Roberta Sawiny w Rybniku i Gdańsku, które spowodowały, że o powrót do Ekstraligi drużyna z ulicy Sportowej będzie musiała powalczyć z trzema innymi zespołami pierwszej ligi.

Do walki o awans bowiem prócz Gryfów włączył się dość niespodziewanie zespół GTŻ-u Grudziądz, który po blisko siedmiu latach znalazł się w najlepszej czwórce, a także Lotos Wybrzeże Gdańsk, które od lat dobija się do najwyższej klasy rozgrywkowej. oraz podobnie jak w zeszłym sezonie Start Gniezno. Obecny lider tabeli GTŻ bezskutecznie od kliku sezonów próbował zakwalifikować się do czwórki. Zawsze na drodze do celu stawały jakieś przeciwności.
Albo kontuzje czołowych zawodników, albo słaba dyspozycja obcokrajowców przekreślały ambitne plany Grudziądzan.

Czytaj też: Polonia Bydgoszcz pokonała GTŻ Grudziądz

W tym sezonie w drużynie Roberta Kempińskiego wszystko układa się wręcz harmonijnie. W życiowej formie jest kapitan Krzysztof Buczkowski. Kolejny bardzo dobry sezon jeździ drugi lider zespołu ,Tomasz Chrzanowski. Do tego dochodzi wreszcie dobra forma zakontraktowanych stranieri. Wszystkie te czynniki sprawiły, że klub z ulicy Hallera znajduje się na najlepszej drodze do Speedway Ekstraligi, na którą w mieście nad Wisłą czekają już prawie dwanaście lat.

Drużyna Lotosu Gdańsk już w zeszłorocznych rozgrywkach otarła się o awans, przegrywając ostatecznie walkę z drużyną Marmy Rzeszów oraz w barażach z Włókniarzem Częstochowa. Tegoroczne zmagania pokazują, że podopieczni Stanisława Chomskiego mogą również realnie myśleć o pierwszej dwójce.

Pewnego rodzaju niespodzianką jest postawa Startu Gniezno, który w tegorocznej lidze prezentuje się bardzo dobrze. Warto dodać, że zespół trenera Lecha Kędziory został wzmocniony w ostatnich dniach przez Brytyjczyka Taia Woffindena, co jeszcze poprawi siłę uderzenia klubu z pierwszej stolicy Polski.

Do rozegrania postało jeszcze pięć kolejek sezonu zasadniczego, a następnie zapewne zacięta runda play-off w której z całą pewnością żadna z powyższych drużyn nie odpuści szansy, która się przed nimi otwiera. Bezpośredni awans po reorganizacji uzyskają bowiem dwa najlepsze zespoły. Czeka nas więc najciekawszy finisz sezonu pierwszej ligi od wielu lat.

Na kolejnej stronie program rozgrywek oraz aktualna tabela


Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy ostatnich czterech kolejek tegorocznej rundy zasadniczej oraz aktualną tabele rozgrywek.

X runda - 19 czerwca 2011 (niedziela)
Orzeł Łódź - Polonia Bydgoszcz
PSŻ Poznań - Lotos Wybrzeże Gdańsk
GTŻ Grudziądz - Start Gniezno
KS ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils

XI runda - 26 czerwca 2011 (niedziela)
Lotos Wybrzeże Gdańsk - KS ROW Rybnik
Lokomotiv Daugavpils - GTŻ Grudziądz
Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno
PSŻ Poznań - Orzeł Łódź

XII runda - 3 lipca 2011 (niedziela)
GTŻ Grudziądz - Polonia Bydgoszcz
Orzeł Łódź - Lotos Wybrzeże Gdańsk
KS ROW Rybnik - PSŻ Poznań
Start Gniezno - LokomotivDaugavpils

XIII runda - 17 lipca 2011 (niedziela)
Polonia Bydgoszcz - KS ROW Rybnik
Lotos Wybrzeże Gdańsk - GTŻ Grudziądz
Orzeł Łódź - Start Gniezno
PSŻ Poznań - Lokomotiv Daugavpils

XIV runda - 24 lipca 2011 (niedziela)
Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz
Start Gniezno - Lotos Wybrzeże Gdańsk
GTŻ Grudziądz - PSŻ Poznań
KS ROW Rybnik - Orzeł Łódź

Aktualna tabela I ligi:

1.GTŻ Grudziądz
2.Polonia Bydgoszcz
3.Start Gniezno
4.Lotos Gdańsk
.....................
5.Lokomotiv Daugavpils
6.Lechma Poznań
7.Orzeł Łódź
8. KS ROW Rybnik

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!