Aktualny mistrz świata, pomimo, że bardzo słabo zaprezentował się w sobotniej Grand Prix Włoch, obiecuje że łatwo się nie podda i do ostatniej eliminacji będzie walczył w obronie złotego medalu.

W Włoszech wygrał Szwed Andreas Jonsson, który w wielkim finale okazał się lepszy od Grega Hancocka, Antonio Lindbaecka oraz Kennetha Bjerre. Amerykanin, dzięki drugiej pozycji, nie tylko umocnił się na czele klasyfikacji przejściowej Grand Prix, ale również powiększył swoją przewagę nad drugim Gollobem do 22 punktów. Strata to dość spora, jeśli przyjrzeć się aktualnej, wysokiej formie Grega, oraz dość zmiennej dyspozycji Tomka. Niemniej do końca rywalizacji pozostało jeszcze 5 eliminacji (Malillia, Toruń, Vojens, Gorican, Gorzów Wlkp.).

Stawka zawodników w cyklu jest niezwykle wyrównana. Jedynie Jankes prezentuje na ten moment stałą, wyrównaną formę. Reszta żużlowców bardzo dobre występy przeplata z ze słabymi. Tak jest w przypadku Nickiego Pedersena, Jarka Hampela czy Jason Crumpa. Nie jest powiedziane, że również Herbiemu nie przydarzy się słabszy występ w dalszej części sezonu. W tym należy upatrywać szansy Tomka, któremu wyraźnie potrzeba jednego, bardzo dobrego występu, aby ponownie nabrać pewności siebie, jaką miał choćby wygrywając GP Danii na torze w Kopenhadze. Spośród pięciu pozostałych odsłon tegorocznej serii, które pozostały do końca zmagań, dwie odbędą się na uwielbianych przez Polaka owalach w Toruniu i Gorzowie Wielkopolskim. Szanse na dogonienie Hancocka, Chudy ma więc całkiem spore.

Poniżej przedstawiamy terminarz pozostałych rund Grand Prix (w nawiasie zeszłorocznego zwycięzcę oraz miejsce Tomasza Golloba).

13.08- Grand Prix Szwecji - Malilla (Rune Holta, III)
27.08- Grand Prix Polski - Toruń (Tomasz Gollob, I)
10.09- Grand Prix Nordyckie - Vojens (Tomasz Gollob, I)
24.09- Grand Prix Chorwacji - Gorican (Hancock, V)
08.10- Grand Prix Final - Gorzów Wlkp.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!