W najbliższą niedzielę na torze żużlowym we Wrocławiu dojdzie do meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozgrywek Ekstraligi. Wrocławski Betard będzie podejmować Unibax Toruń. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19.

Dzień przed meczem Betardu z Unibaksem odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata w Vojens. Stamtąd zawodnicy będą musieli szybko udać się do Polski gdzie w niedzielę zostanie rozegrana ostatnia kolejka rundy zasadniczej Centernet Mobile Speedway Ekstraligi w sezonie 2010.

Tym razem na stadion w stolicy Dolnego Śląska zawita ekipa toruńskich "Aniołów". Torunianie, pokrzepieni ostatnim zwycięstwem z leszczyńską Unią, przyjeżdżają do Wrocławia z nadziejami na kolejne zwycięstwo. Jeśli chodzi o zestawienie ekipy z grodu Kopernika to menadżer Jacek Gajewski w myśl powiedzenia, że "zwycięskiego składu się nie zmienia" pozostawił skład bez zmian. W pierwszej parze na torze ujrzymy Chrisa Holdera z Wiesławem Jagusiem, pod nr 3 i 4 pojadą Adrian Miedziński i Hans Andersen. Natomiast w parze z juniorem wystąpi Ryan Sullivan, na pozycjach juniorskich z pewnością pojawią się awizowany już Emil Pulczyński oraz Michael Jepsen Jensen.

Aktualnie torunianie zajmują 4. pozycję w tabeli i jeśli udałoby się im wygrać we Wrocławiu to mają szansę na zajęcie 3. lokaty po rundzie zasadniczej. Oznaczałoby to, że jeśli zielonogórzanie wygrają za 3 pkt. z tarnowską Unią to wtedy Unibax w pierwszej rundzie play-off spotka się z Falubazem. Jeśli jednak Toruń przegra we Wrocławiu, a Falubaz okaże się lepszy od Unii (także w dwumeczu) to torunianie mogą trafić nawet na gorzowską Stal. Ostatecznie uplasowaliby się wtedy na 5. pozycji. Niedzielna potyczka ma zatem kluczowe znaczenie dla gości.

Drużyna gospodarzy do meczu z torunianami przystąpi po dwóch porażkach, których doznała z dwiema jak dotąd najlepszymi ekipami tegorocznych rozgrywek (Unią Leszno i Caelum Stalą Gorzów). Podopieczni Marka Cieślaka aktualnie plasują się na 3. pozycji w tabeli i z pewnością zrobią wszystko, aby na tej pozycji się utrzymać. Żeby tak było wrocławianie powinni najlepiej wygrać za 3 punkty z ekipą z Torunia. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem w pierwszym spotkaniu Anioły pokonały Betard 51:39. Gospodarze do meczu z Unibaksem przystąpią w takim samym składzie w jakim odnosili swoje najważniejsze zwycięstwa, m.in. w Zielonej Górze.

W pierwszej parze ujrzymy Kennetha Bjerre i Daniela Jeleniewskiego. Kolejną parę stanowić będą Piotr Świderski i bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie w barwach WTS-u Leon Madsen. Pod nr 13 tradycyjnie wystąpi lider wrocławian, Jason Crump, a juniorami będą Maciej Janowski i prawdopodobnie Dennis Andersson. Czy takie zestawienie zagwarantuje zwycięstwo wrocławianom? Tego dowiemy się późnym niedzielnym wieczorem.

Awizowane składy:

Betard WTS Wrocław:
9. Kenneth Bjerre
10. Daniel Jeleniewski
11. Piotr Świderski
12. Leon Madsen
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

Unibax Toruń:
1. Chris Holder
2. Wiesław Jaguś
3. Adrian Miedziński
4. Hans Andersen
5. Ryan Sullivan
6. Emil Pulczyński

Początek spotkania: godzina 19
Sędzia: Jerzy Najwer (Gliwice)

Ostatni mecz obu ekip na torze we Wrocławiu (10.05.2009):

Unibax Toruń 46:
1. Chris Holder (2,1,3,3,3,1) 13
2. Martin Smolinski (1,-,-,0) 1
3. Ryan Sullivan (3,3,0,0,3,3) 12
4. Adrian Miedziński (0,3,2*,3,2*,3) 13+2
5. Wiesław Jaguś (1,1,w/u)
6. Mateusz Lampkowski (0)
7. Darcy Ward (1,0,0,1,2*,1) 5+1

WTS Atlas Wrocław 44:
9. Scott Nicholls (d,2*,2,1,2) 7+1
10. Daniel Jeleniewski (3,3,1*,1*,0) 8+2
11. Tomasz Jędrzejak (2,2,2*,1) 7+1
12. Davey Watt (1*,0,3,0) 4+1
13. Jason Crump (3,2,1,2,2) 10
14. Leon Madsen (2*,-,-,0) 2+1
15. Maciej Janowski (3,2*,1*,0,d) 6+2

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!