W czwartek na torze w Częstochowie miejscowy Włókniarz zmierzy się w zaległym pojedynku Speedway Ekstraligi z Atlasem Wrocław. Faworytem rywalizacji są gospodarze, którzy w przypadku zwycięstwa przesuną się na trzecie miejsce w tabeli. Początek zawodów o godzinie 18.00.

Sytuacja w tabeli wrocławskiego klubu jest bardzo zła. W minioną niedzielę Atlas przegrał ważny mecz w Gdańsku, a dodatkowo stracił Daniela Jeleniewskiego. Popularny „Jeleń” został wykluczony do końca zawodów przez sędziego Ryszarda Bryłę, który zinterpretował jego upadek jako zagranie taktyczne. Sam zainteresowany nie zgadzał się z decyzją zielonogórskiego arbitra, jednak decyzja pozostała niezmieniona, przez co Jeleniewski musi pauzować w czwartkowym meczu w Częstochowie. Fakt ten jeszcze bardziej komplikuje sytuację kadrową Atlasu. Marek Cieślak ma teraz do dyspozycji tylko dwóch dobrych zawodników z polską licencją: Tomasza Jędrzejaka i Macieja Janowskiego, a w miejsce Jeleniewskiego musi wstawić niedoświadczonego młodzieżowca Marka Łozowickiego.

W drużynie gospodarzy, po niespodziewanym zwycięstwie w Lesznie, atmosfera bardzo się poprawiła. W porównaniu do niedzielnego meczu Włókniarz do spotkania z Atlasem przystąpi w niezmienionym składzie. Sztab szkoleniowy częstochowskiego klubu w miejsce słabo spisującego się Sławomira Drabika nie może wystawić innego zawodnika, bowiem Nicki Pedersen nadal leczy kontuzjowaną nogę, natomiast Lewis Bridger jest zawieszony przez swój angielski klub Eastbourne Eagles. Mimo wymienionych wyżej braków kadrowych Włókniarz nadal pozostaje faworytem czwartkowej rywalizacji.

W pierwszym meczu Włókniarz pokonał na wyjeździe Atlas 45:43.

Awizowane składy z pierwszego spotkania:
(zgodnie z regulaminem obie drużyny muszą podać nowe składy najpóźniej 45 minut przed zawodami)

Atlas Wrocław

1. Scott Nicholls
2. Tomasz Jędrzejak
3. Daniel Jeleniewski
4. Davey Watt
5. Jason Crump
6. Leon Madsen

Cognor Włókniarz Częstochowa

9. Nicki Pedersen
10. Sławomir Drabik
11. Lee Richardson
12. Tomasz Gapiński
13. Greg Hancock
14. Borys Miturski

Początek meczu o godzinie 18.00.
Sędziuje Ryszard Bryła z Zielonej Góry.
Delegatem Speedway Ekstraligi będzie Stanisław Pieńkowski.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!