Północnokoreańska telewizja pokazała film, w którym sroki "opłakują" śmierć wielkiego przywódcy Kim Dzong II.

Jak podaje The Telegraph w żałobie po wielkim przywódcy Północnej Korei pogrążeni są nie tylko ludzie, ale i przyroda.

Północnokoreańska telewizja pokazała pogrążone w żałobie sroki, siedzące bez ruchu na drzewie w pobliżu pomnika zmarłego niedawno przywódcy Korei Północnej.

Górnicy w Unsan twierdzą, że sroki zaczęły przylatywać do ich wioski 18 grudnia, dzień po śmierci Kim Dzong II. "Mieszkam tutaj, w wiosce górniczej, od 50 lat, ale jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego" - powiedział Baik Keun-shik.

"To nie jest tylko dziwne zjawisko przyrody. To znak, że nasz Drogi Przywódca był wielkim człowiekiem, więc zarówno przyroda, jak i wszyscy ludzie na świecie, nie mogą zapomnieć o nim, możemy odczuwać jego obecność w naszych sercach" - powiedział Ri Yon-souk.

Kim Dzong II zmarł w wieku 69 na zawał serca. Teraz jego ciało leży w mauzoleum, a pogrzeb przywódcy odbędzie się 28 grudnia.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!