Dzieci Pana Ireneusza Dzieci Pana Ireneusza

Dzieci Pana Ireneusza (© I Matwiejczyk)

Samotnie wychowuje siedmioro dzieci, w tym jedno z chorym serduszkiem.

Jak przeżyć zimę, gdy zarabia się 1600 zł miesięcznie? Takie pytanie codziennie zadaje sobie Ireneusz Matwiejczyk z Ołdrzychowic Kłodzkich. Jest samotnym ojcem. Nie może pracować, bo trójka najmłodszych dzieci nie chodzi jeszcze do przedszkola. Najmłodszy jest Oliwier. Ma dopiero 19 miesięcy. Najczęściej po szkole opiekuje się nim 11-letnia Samanta. Ale dziewczynka musi uważać, bo ma bardzo chore serce.

Pieniędzy na leczenie brakuje. siedmioosobowa rodzina Matwiejczyków żyje z zasiłków. Pieniędzy wystarcza jedynie na zapłacenie rachunków, na jedzenie i przybory szkolne. Żyć trzeba, tylko jak? Mieszkają w okropnych warunkach.

Potrzebują jedzenia, opału, leków i wielu innych rzeczy. Przez 3 ostatnie lata pan Ireneusz pracował dorywczo. Jak mówi, w Ołdrzychowicach o normalne zatrudnienie niezwykle trudno. Odkąd został samotnym ojcem, na pójście do pracy nie ma szans.

Kochani, niedługo zbliża się zima! Pan Ireneusz potrzebuje opału a także ciepłej odzieży dla siebie i dzieci. Bardzo proszę o pomoc dla rodziny Matwiejczyków.
Osobom zainteresowanym pomocą podam kontakt do Pana Ireneusza.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!