MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 66 km od Kwidzyna. Urocze miejsca na krótką trasę w weekend 1 - 2 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za nowymi trasami nordic walking w pobliżu Kwidzyna? Z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi na ten tydzień. Jeżeli dopiero chcesz zacząć uprawiać nordic walking, zacznij w weekend. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by znaleźć swoje tempo. Oto nasze podpowiedzi, gdzie można się wybrać z Kwidzyna na nordic walking. W tym tygodniu wybraliśmy trasy w odległości do 66 km od miasta. Przetestuj je i podziel się opinią z innymi.

Spis treści

Trasy nordic walking z Kwidzyna

Wspólnie z Traseo wybraliśmy 3 szlaki nordic walking w odległości do 66 km od Kwidzyna. Zobacz, czy trasa polecana przez kogoś innego nadaje się również dla Ciebie.

Zanim wyjdziesz, upewnij się, jaka jest prognoza pogody w Kwidzynie.

W sobotę 8 czerwca według prognozy pogody ma być 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 38%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Jantarowy - pieszy żółty (Mierzeja Wiślana) ver. 2015

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 44,53 km
  • Czas trwania marszu: 95 godz. i 54 min.
  • Przewyższenia: 569 m
  • Suma podejść: 2 800 m
  • Suma zejść: 2 794 m

Trasę do marszu z Kwidzyna poleca JJ_Active

Szlak Jantarowy - długość: 52 km Mikoszewo (przeprawa promowa) - Jantar - Stegna - Sztutowo - Przebrno - Krynica Morska (przystań żeglugi). Szlak rozpoczyna się w Mikoszewie przy przeprawie promowej. Następnie wiedzie przez nadmorskie lasy, przechodząc przez miejscowość Jantar i Stegna. Dalej przechodzi koło KL Stutthof, za Sztutowem wchodzi na teren Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Przechodzi przez Przebrno, gdzie przekracza dawną granicę Wolnego Miasta Gdańska. Cały czas widzie lasami na wschód, aż do Wielbłądziego Grzbietu, gdzie zawraca w kierunku zachodnim. Kończy swój bieg w porcie jachtowym w Krynicy Morskiej.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Rezerwat Buki Wysoczyzny Elbląskiej ver. 2016

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 11,19 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz. i 15 min.
  • Przewyższenia: 253 m
  • Suma podejść: 992 m
  • Suma zejść: 995 m

Trasę do marszu z Kwidzyna poleca JJ_Active

Obecnie stan na 2022 - Droga wewnątrz Rezerwatu została zlikwidowana (praktycznie całkowicie zarosła). Usunięta została również tablica informacyjna widoczna na zdjęciach. Został tylko mostek z zakazem wejścia. Ogólnie trasa wg. tracku bardzo trudna miejscami pokonywanie jarów bez widocznych ścieżek (elementy przeprawowe).

Wycieczka mająca na celu propagowanie turystyki aktywnej regionu w którym została przeprowadzona. Ślad utrwalony w celu wykorzystania przez osoby chętne. Trasy często pokonuję w sposób przeprawowy nie korzystając z utartych dróg (krzaki, pola, rzeczki) na tzw. azymut stąd mogą występować problemy z przebieżnością dla "normalnego" turysty:)
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Jezioro Bachotek dookoła

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 13,15 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podejść: 863 m
  • Suma zejść: 860 m

Amatorom nordic walking z Kwidzyna trasę poleca Wojciechstypa

Jezioro Bachotek należy do największych jezior na Pojezierzu Brodnickim. Niezbyt duża odległość od Brodnicy i dobry dojazd powoduje, że jest do miejsce częstych wycieczek pieszych i rowerowych.
Na wschodnim brzegu jeziora są trzy ośrodki wypoczynkowe. Dużym plusem jest możliwość obejścia (objechania) jeziora dookoła - ok. 14 km po drogach asfaltowych i gruntowych.
Jezioro Bachotek leży w granicach Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Oprócz powszechnie występujących łabędzi, różnych gatunków kaczek i zaskrońców, można również zobaczyć czaple siwe i żurawie, a przy odrobinie szczęścia bobra albo krążącego nad lasem bielika.
Dojazd: z Brodnicy ok. 3 km drogą wojewódzką nr 15 w kierunku Olsztyna do Tamy Brodzkiej.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking jest coraz chętniej wybierany przez różne grupy wiekowe. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking polega na chodzeniu z kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Poprawne wykonywanie treningu może przynieść zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto