Wybierz region

Wybierz miasto

  Gaude Mater Polonia - wystawa pocztówek z kolekcji Mariana Sołobodowskiego

  Dobre Miejsce - katolickie centrum kultury
  Warszawa, ul. Dewajtis/3, +48 22 561 01 23

  08:00 Od 26.04.2019 do 30.05.2019

  • Wstęp wolny

  Gaude Mater Polonia (Raduj się, matko Polsko). W okresie wielkanocnym Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę pocztowek z kolekcji Mariana Sołobodowskiego, w znacznej części ponadstuletnich, dobranych tak, że tworzą opowieść o dziejach chrześcijaństwa w Polsce. Niecodzienny sposob na powtorkę z historii i okazja do refleksji.

  Ekspozycja przedstawia m.in.: reprodukcje malarstwa przypominające rodzime legendy, władcow, błogosławionych i świętych, przełomowe chwile oraz wiekopomne miejsca w dziejach naszej ojczyzny. Na pocztowkach zobaczymy zarowno św. Wojciecha, Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Krolową Jadwigę, Jana III Sobieskiego jak i bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę.

  Szczegoły: www.dobremiejsce.org

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy te rośliny są prawdziwe, czy sztuczne? Odróżnisz?