Wybierz region

Wybierz miasto

  Koniostworki i inne niestworzone opowieści Grzegorza Skrzypka

  Art in House Dom Aukcyjny
  Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie/107, +48 51 021 14 10

  19:00 Od 11.03.2019 do 21.03.2019

  • Wstęp wolny

  Stare podania mówią o krwiożerczym plemieniu Psiogłowych, słowiańskich wąpierzach czy wilkołakach; czy jednak ktokolwiek słyszał o sympatycznie brzmiących koniostworkach? Te oraz inne nieboskie stworzenia przedstawi nam Grzegorz Skrzypek na swoich surrealistycznych płótnach w czasie wystawy w Domu Aukcyjnym Art in House. Wernisaż już 11 marca o godzinie 19:00 przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie!

  Wystawa potrwa do 21 marca i będzie można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00. Ekspozycja prac Grzegorza Skrzypka zachwyci szczególnie tych dorosłych, którzy na świat nie przestali patrzeć oczami dziecka: w baśniowy klimat postaramy się wprowadzić również poważnych i statycznych widzów. Zachęcamy do nawiązania niezwykle ciekawych znajomości z koniostworkami, rasą długonogich czy damą z gronostworkiem; być może okażą się one na tyle wartościowe, iż zabierzecie swoich nowych przyjaciół do domu…

  Grzegorz Skrzypek to artysta urodzony w 1970 roku w Sosnowcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskał w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, zaś aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i dąbrowskiej grupy artystycznej „GOŁONOG”. Nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Tworzy cykle pastelowych i olejnych martwych natur i pejzaży, malarskie i rysunkowe przedstawienia „KONIOSTWOROW” oraz cykle portretów i karykatur.
  Szalony świat „KONIOSTWOROW” to wyskakujące z wyobraźni artysty kompozycje, na których czasem samotnie, czasem w stadach przedstawione są pełne dźwięku, ruchu i formy istoty zamknięte w swych intymnych światach. Grzegorz Skrzypek wzbudza duże zainteresowanie galerii sztuki oraz prezentuje swe obrazy na aukcjach sztuki w domach aukcyjnych. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

  Zapraszamy!
  Koniostworki i inne niestworzone opowieści. Wystawa prac Grzegorza Skrzypka
  Wernisaż: 11 marca 2019, 19:00, Art in House, Al. Jerozolimskie 107, Warszawa
  Wystawa: 12 – 21 marca 2019, pn – pt, 9:00-18:00 w tym samym miejscu

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Wiosenny ogólnopolski test znajomości znaków drogowych. Kierowco - musisz zdobyć 100%! QUIZ