Legia Warszawa vs Olimpia Elbląg: Dominacja "Wojskowych" na boisku

Jakub Jabłoński
Redakcja Warszawa
Janusz Partyka/legia.com
Legia Warszawa zaznacza swoją przewagę w sparingu z Olimpią Elbląg, dając obietnicę silnej gry w nadchodzącej Ekstraklasie. Rozgrywki legendarnej drużyny "Wojskowych" składały się z imponującej gry ofensywnej, zakończonej wynikiem 6:0 na ich korzyść.

Pierwsza połowa: Dominacja Legii Warszawa

"Wojskowi", jako drużyna ekstraklasowa, już od pierwszych minut zaznaczyli swoją wyższość. Co i rusz stwarzali sobie dogodne okazję, aż błąd popełnił bramkarz przyjezdnych i przepuścił piłkę pod podeszwą. "Legioniści" objęli prowadzenie już w 17. minucie spotkania kontrolnego, a znakomite wejście "nowy samuraj" w drużynie Kosty Runjaicia - Ryoya Morishita.

Parę minut później prowadzenie podwyższył Maciej Rosołek, który ładnym, technicznym uderzeniem oddał precyzyjny strzał. Jeszcze po drodze futbolówka się odbiła od obrońców rywali i wpadła koniec końców do siatki. Dominacja podopiecznych Runjaicia coraz bardziej nam się zarysowuje. Kolejne gole dla stołecznego zespołu to była tylko kwestia czasu. Najpierw hiszpański napastnik Marc Gual wykorzystał dośrodkowanie Morishity i perfekcyjnym strzałem głową podwyższył prowadzenie, a kilka minut później Japończyk ponownie zagrał do Hiszpana. Tym razem płaskim strzałem ustrzelił dublet. Wyborna współpraca hiszpańsko-japońska!

Druga połowa: Legia Warszawa nie zwalnia tempa

W drugiej połowie już zdecydowanie mniej się działo, choć "Wojskowi" również dorzucili coś do dorobku bramkowego w tym sparingu. Tym razem Wojciech Urbański popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i piłka jeszcze po słupku wpadła do bramki.

Legia Warszawa: Kolejne daty zgrupowania