Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJadwiga Hejdysz

Polska
Mieszkaniec Jadwiga Hejdysz

Jadwiga Hejdysz

Dodano 2018-01-28 17:10:36

Kocia, czyli kocia spod krzaka

Malutkie kocię, wykryte pod zwałam dzikiego bluszczu pod blokiem. Mała dzikuska, która oswojona, stała się psotną, uroczą towarzyszką życia. Dojrzała, dzielnie przeszła zabieg sterylizacji .

Mieszkaniec Jadwiga Hejdysz

Jadwiga Hejdysz

Dodano 2017-05-12 12:52:52

Trzecie podejście.Szachy

Michael Dobs w książce swego autorstwa myśl taka wyraził:
„ Tłum jest wulgarny. Zawsze graj pod publiczkę i wychwalaj prostego człowieka, niech myśli, że jest księciem” Zasadę ową, wielce pragnąc dostać w łapy władzę, zastosowali obecnie rządzący, którym jednak nie wszyscy przyklasnęli ,w związku z czym władza uznała, iż należy ich odróżnić od "książąt".

Zaczęły się więc publiczne wyzwiska od „tych co stoją tam gdzie ZOMO” poprzez złodziei, gorszy sort i wszystko, co prezesowi ślina na na drabinę przyniesie, po obelżywe epitety, którymi się kamaryla tegoż prezesa publicznie zachwyca.

Pani w roli premiera, stojąc u boku byłego satyryka Pietrzaka poczuła się zaszczycona, iż ma okazję stać obok człowieka, który o prof. Niesiołowskim mówił:

"Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat.”

Dowcipom Pietrzaka nie było końca, bo biorąc je na swój spróchniały satyryczny warsztat mówił był o wielu osobach spoza PiS, np.

…" Bronisław Komorowski "jest w odmętach złodziejstwa pogrążony". Z prezydenckiej kancelarii nawynosił sporo przedmiotów, prawda? Najzabawniejsze te dwa obrazki wynieśli tam. "Gęsiarka", bo to mu żonę przypominało. To jego ulubiony portret był. I taki metaforyczny, taka alegoria, "Bydło na pastwisku" to samo jego środowisko…”

…" Zardzewiała pudernica Senyszyn nie będzie już skrzeczeć z telewizorów. Na odchodnym załatwiła sobie kasę na zapłodnienie in vitro. Ludzie, co się z tego wylęgnie? Koczkodan skrzyżowany z ropuchą"...

Żeby było „śmieszniej” – transmisja z występów Pietrzaka i zachwyconej pani premier odbyła się w TV Kultura, zapewne dla podkreślenia, jaką kulturę do telewizji publicznej wprowadził niezwykle dobrze wychowany i przygarnięty do piersi prezesa niejaki Kurski.

Mnie – pamiętającej komunistyczny wentyl bezpieczeństwa czyli kabaret Pod Egidą, po głębszym zastanowieniu występ Pietrzaka już nie dziwi. Czuł się pieszczochem komuny wówczas, czuje się dopieszczony i teraz, ale różnicę stanowi wulgarna, publiczna obelga, na którą obecna władza przyzwala i którą to władzę, wulgaryzmy i przezwiska bawią.

A przecież bywało inaczej. Wówczas władza była równie głupia, ale za to artyści kabaretowi – z Pietrzakiem na czele - inteligentni.
Niestety, wszystko ma swój koniec, a koniec inteligencji Pietrzaka oznacza, że mózgi, nakierowane na silną wiarę w Prezesa i Spółkę tracą zdolność krytycznego myślenia i elementarna przyzwoitość. Na dowód czego zachęcam do wysłuchania w całości skeczu:

Mieszkaniec Jadwiga Hejdysz

Jadwiga Hejdysz

Dodano 2017-04-11 17:17:42

Trzecie podejście. Propozycja

- Na pytanie, czemu przy wybuchu na zewnątrz nie wypadły okna Tu-154M, Berczyński odparł, że okna samolotu są umieszczone inaczej niż normalne - znajdują się w uszczelkach i wypadają dopiero wtedy, gdy rama okna ulegnie zniszczeniu. Powyższym wstępem chcę usprawiedliwić częściowe podjecie tematu, kt

Mieszkaniec Jadwiga Hejdysz

Jadwiga Hejdysz

Dodano 2017-04-01 08:15:57

Trzecie podejście czyli...

„ Aj tam, nie będę! Pochodzisz, oko nacieszysz, baterie naładujesz i może jednak jakaś satyra znowu spłynie na klawiaturę. Grunt, że idzie ku lepszemu :) – orzekła Grażyna pisemnie na moje dictum, iż więcej pisać nie będę.

Hmm – pomyślałam, bo jakieś myślenie jeszcze się w mej głowie

Mieszkaniec Jadwiga Hejdysz

Jadwiga Hejdysz

Dodano 2016-05-21 07:51:30

Miałam już nie pisać, ale Ojczyzna w potrzebie

Będzie krótko bo czas nagli, a suzeren szańce sypać śpieszy , boć najazdu z Brukseli kraj nasz umiłowany doznał. Mercedesami najechali i przy każdym postawili pachołka, coby opon pilnował. Na gwałt ów najzacniejszy Sejm nasz odpowiedział twardo, iż niezawisłowści i suwerennosci bronić trzeba, tedy n

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca