Dodaj zdjęcie profilowe

avatarZofia Wojciechowska

Polska
Mieszkaniec Zofia Wojciechowska

Zofia Wojciechowska

Dodano 2017-05-09 10:27:35

Fascynujący Świat Roślin

Uczestniczymy w czwartej edycja międzynarodowej akcji 'Fascynujący Świat Roślin' 2017, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO - European Plant Science Organization). Dzień Fascynacji Roślinami w Mrągowie obchodzić będziemy na ulicy Kr

Mieszkaniec Zofia Wojciechowska

Zofia Wojciechowska

Dodano 2016-11-28 21:59:56

O co biega w Giżycku ?

Niepokoję się i napisałam list otwarty do Was wszystkich Przecieram oczy i dziwię się, o co biega w Giżycku ? jak mogą być tak zupełnie niedorzeczne pomysły wśród członków Rady Miasta Giżycka, jak można przedkładać partykularne interesy by doprowadzić do osłabienia tak ważnej dla nas fundacji. To uderza w nas wszystkich osłabia nasze szanse.

W ostatnich dniach na stronach internetowych pojawił się wpis wykonany prezez prezes Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich Pani Jolanty Piotrowskiej informujący o przedziwnym pomyśle wycofania się Burmistrza miasta Giżycka z Rady FOWJM.

Przygotowujemy się wszyscy do pozyskania ośrodków tych zarówno samorządowych, europejskich jak i tych, które pochodzą z regionalnych programów operacyjnych. Fundacja Wielkich Jezior Mazurskich ze swoją inicjatywą, to także wykładnia i przyczynek do tego, by działać dalej wspólnie. Czuje się wręcz zażenowana zachowaniem Giżycka nie mającego żadnego logicznego uzasadnienia.

Niepokoję się, jako mieszkanka Mrągowa, gdyż jestem zaangażowana w różne działania związane ze społeczeństwem obywatelskim i jako osoba, która również miała swój wkład w społeczne opiniowanie Strategii rozwoju Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Napisałam list otwarty z Mazur, który publikuje w Radio Wnet i adresuję przesyłając także do mediów lokalnych i krajowych.


Mrągowo 28.11.2016 r.List otwarty z Mazur

Adresowany do Rady Miasta Giżycka, Burmistrz Giżycka,

Pana Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina,

Szanownego grona Senatorów i Posłów RP,

Szanownego grona Dziennikarzy mediów lokalnych i krajowych,

Przyjaciół Mazur i działaczy NGO Województwa Warmińsko Mazurskiego,

List do wiadomości Rady Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
Fundacja Wielkich Jezior Mazurskich jest organizacją, która stawia sobie za cel bardzo szeroką działalność związaną z naszą przyszłością, to nie tylko dbałość o skuteczna społeczną edukację i jej ciągłość. Istotne jest stałe podnoszenie poziomu życia społeczności lokalnych i ochrona naszych zasobów, by walory tej Krainy były wciąż atrakcją dla turystów. Świadomość funkcjonowania organizacji pozarządowej pracującej na rzecz partnerstwa, przez zwyczajne codzienne istnienie wśród nas mieszkańców jest szczególnie cenne, i dla tych najbliżej siedziby Fundacji, mieszkających w Giżycku, ale również i na terenie całej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Fundacja OWJM to szereg inicjatyw, które doprowadziły do tego, że na naszym terenie zaczęto realizować szereg programów i pozyskiwać środki na ważne dla wszystkich projekty. Przez ćwierć wieku fundacja istniej wśród nas również poprzez działania podejmowane przez społeczność i dla społeczności lokalnej.

Jestem mieszkanką Mrągowa i patrzę z niepokojem na dziwną sytuację – bo jest on nienormalna, gdy po 25 latach działalności skoncentrowanej na zbudowaniu porozumienia działającego na rzecz Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, czyli na rzecz rozwoju Mazur podejmuje się działania osłabiające nas wszystkich. To szkodzi nam wszystkim !!!

Przecieram oczy i dziwię się: „ o co biega w Giżycku ?”
Z poważaniem red. Zofia Wojciechowska,

Inicjator Społeczeństwa Obywatelskiego

powiatu Mrągowskiego, Olsztyńskiego i Ełckiego,

Prezes Instytutu Hortiterapii „ Zielony Promień”

http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Zofia_Wojciechowska

Mieszkaniec Zofia Wojciechowska

Zofia Wojciechowska

Dodano 2016-11-28 21:53:04

Szlag mnie trafił !

Przeglądając wpisy na Facebooku ze zdumieniem znalazłem informację o zamiarze wycofania się z Fundacji Ochrony Wielkich Jezior miasta Giżycka, żeby nie nudzić uczestników tej dyskusji zbyt długim wywodem będę mówił po „żeglarsku” Krzysztof Mika żeglarz - człowiek, którego ukształtowały Mazury. Elbl

Mieszkaniec Zofia Wojciechowska

Zofia Wojciechowska

Dodano 2016-08-12 21:37:12

VI Festiwal Kultury Mazurskiej

Interesuje Was niekonwencjonalne ujęcie wielokulturowości ziemi mazurskiej to zapraszamy ! Staruje kolejna edycja spotkań regionalny z kulturą i tradycją Mazur. Poznajemy dzień codzienny mieszkańców mazurskiej krainy. Poznajemy bogactwo Mazur i skarby gminy Sorkwity.
Festiwal odbędzie się po r

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.