Dni Morza 2012. Holowanie nie tylko na wodzie

2012-06-13 12:32:21

W czasie trwających ostatnio w Szczecinie Dni Morza pracownicy usług drogowych odholowali na polecenie Straży Miejskiej 35 aut, których właściciele będą musieli uiścić opłatę karną. Kierowcy masowo łamali przepisy. Według informacji Straży Miejskiej od czwartku do niedzieli do usunięcia z miejsca lewego postoju zakwalifikowano przeszło 50 pojazdów. Ponad połowa z nich została załadowana na lawetę. Choć w mediach wciąż mówiło się o wprowadzanych w tym czasie zakazach kierowcy nagminnie łamali przepisy parkując swoje auta na pasach zieleni przy Wałach Chrobrego, czy niewyznaczonych do tego miejscach na ulicy.

Kodeks za tego typu przewinienie przewiduje mandat w wysokości 500 zł, miasto jednak postanowiło zmniejszyć tę karę do stu złotych. Złapani na gorącym uczynku kierowcy nie kryli oburzenia, ale mandat przyjmowali. Wg informacji Straży Miejskiej w Szczecinie wiele przypadków łamania zakazów było zgłaszanych przez mieszkańców.

Czy w ten sposób kierowcy nauczyli się czegoś? Zapewne tak. Jednak znając i interpretując znane powiedzenie wielu z nich nauczyło się czegoś na błędach. Szkoda tylko, ze na własnych.


Jesteś na profilu Kacper Konarzewski - stronie mieszkańca miasta Polska. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj