Jerzy Jastrzębski

avatarJerzy Jastrzębski

Polska
Jestem nauczycielem. Współpracuję z wieloma instytucjami na rzecz osób niepełnosprawnych. Zainteresowania pozazawodowe to książki, filmy o tematyce science fiction.

Koncert Kolęd ”Oto dziś narodziła się miłość” i kiermasz fundacji „Promień Słońca” w Legionowie.

2019-01-12 11:37:08

18 grudnia 2018 roku rozpoczął się uroczystym Koncertem Kolęd kiermasz świąteczny, zorganizowany w Ratuszu legionowskim przez Fundację Promień Słońca, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny "Milenium" w Legionowie pod patronatem starosty powiatu legionowskiego i prezydenta miasta Legionowo.

"O to dziś narodziła się miłość”-koncert kolęd
Zostaliśmy wprowadzeni w cudowny nastrój Świąt Bożego Narodzenia utworem zatytułowanym "My Heart Will Go On" wykonanym przez nauczycieli Zespołu Szkolno - Przedszkolnego "Milenium" – panią Urszulę Chrulską, pana Rubena Lopez Fernandeza oraz panią Olenę Tasinkiewicz. Film towarzyszący muzyce przygotowała Kornelia Olkucka. Zebrani wysłuchali kolędy „Lulajże Jezuniu” wykonanej przez Wojciecha Kowalczyka ucznia Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przygotowanego przez panią Grażynę Adamczyk, utworów w wykonaniu pani Moniki Lesiak „Mario czy już wiesz” "Kolęda dla tęczowego Boga”. Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legionowie wykonali utwory: Tak jak śnieg", " Oto dziś narodziła się miłość”.

Nowi Przyjaciele fundacji
Po występach artystów podsumowałem dokonania fundacji oraz wręczyłem statuetki „Przyjaciel Fundacji Promień Słońca”. Trafiły one w ręce Małgorzaty Janiny Berwid, dziennikarki Radia Dla Ciebie za promowanie osób niepełnosprawnych oraz Anny Maroń za propagowanie sportowej aktywności wśród osób niepełnosprawnych. Dochód został przeznaczony na specjalistyczną literaturę z zakresu pedagogiki, psychologii, logopedii i z innych dziedzin dla rodziców i opiekunów naszych podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem.
Życzenia świąteczne w imieniu szkół współorganizujących złożyła Ewa Lewicka dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Kiermaszowe cuda
Wspaniałe ozdoby świąteczne to efekt długiej pracy wielu grup ludzi. Już 3.12.18 uczniowie z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego pod opieką pani Agaty Wysockiej- Boszko oraz uczniowie , rodzice , nauczyciele z PZSIPS przygotowywali stroiki świąteczne. Spotkaniu towarzyszył śmiech i radość jak to zwykle bywa przy wspólnych działaniach w szlachetnym celu. Organizatorem charytatywnej akcji była pani Agnieszka Łuniewicz-Stępniak.
Już od września trwały prace nad pięknymi ozdobami świątecznymi wykonanymi techniką decoupage. Wykonywali je podopieczni fundacji pod opieką pani Julity Oktaby. Organizacją warsztatów florystycznych i wykonywaniem mydełek zajmowała się pani Iwona Osypowicz z uczniami i rodzicami. Na stołach pojawiły się patery i mozaiki artystyczne to prace uczniów wykonane podczas warsztatów i lekcji techniki. A materiały na te zajęcia dostarczyła firma pana Marka Domaszewicza z Legionowa. Pani Anna Maria Naciszewska z Krakowa przekazała swoje prace z ceramiki. Hurtownia mc2 z Skrzeszewa obdarowała nas książkami i filmami dla dzieci. Społeczność Zespołu Szkolno -Przedszkolnego Milenium wniosła również swój olbrzymi wkład w organizację i przygotowanie. Uczniowie, nauczyciele ze szkół w Legionowie, Jabłonnie z przedszkola Chatka Puchatka przygotowali przepiękne świąteczne ozdoby, a później zaprosili swoich rodziców, aby ci wsparli fundację. Pani dyrektor Krystyna Estkowska oraz społeczności szkolnej Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku aktywnie włączyła się w przygotowanie kiermaszu bożonarodzeniowego naszej fundacji. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dary przekazane na rzecz naszych podopiecznych. To dzięki tym zespołom ludzi i wielu innym darczyńcom kiermasz przedświąteczny był tak bogaty, a organizatorzy mogą się pochwalić, że osiągnęli założone cele.

Jesteś na profilu Jerzy Jastrzębski - stronie mieszkańca miasta Polska. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj