Marlena Nowicka

avatarMarlena Nowicka

Poznań
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS

Przyszli emeryci chwalą doradców ZUS

2017-07-27 12:59:48

Już prawie 160 tys. osób skorzystało z porad doradcy emerytalnego, a 97 procent z nich pozytywnie oceniło pomoc doradcy.

Przez pierwsze trzy tygodnie działania usługi doradcy emerytalnego obsłużono prawie 160 tys. osób, które w tym roku mogą skorzystać z przejścia na emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym. Pracownicy ZUS wykonali ponad 111 tys. obliczeń prognozowanej emerytury w kilku wariantach. W Wielkopolsce obsłużono ponad 15 tys. osób i wykonano dla nich prawie 10 tys. obliczeń wysokości emerytury.

97 procent obsłużonych w tych dniach osób, oceniło dobrze pomoc doradcy emerytalnego. Tyle samo odpowiedziało, że sposób przekazania informacji przez doradcę był dla nich zrozumiały. Natomiast, dla 20 procent pytanych respondentów, wyliczenie kwoty prognozowanej emerytury, wpłynie na odłożenie decyzji o przejściu na emeryturę na kolejne lata.

Przypomnijmy, od 3 lipca doradcy emerytalni w ZUS udzielą informacji klientom, którzy jeszcze w tym roku planują przejść na emeryturę i skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Na podstawie informacji uzyskanych od doradcy, można będzie świadomie podjąć decyzję o tym, kiedy z tego świadczenia skorzystać. Doradca emerytalny wyjaśni potencjalnym emerytom od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej.

Aby spotkać się z doradcą emerytalnym, należy przyjść na salę informacyjną ZUS, na biletomacie wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie wybrać usługę „Doradca emerytalny”. Posiadacze profili na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS mogą zamówić obsługę u doradcy na konkretny dzień i godzinę.

Jesteś na profilu Marlena Nowicka - stronie mieszkańca miasta Poznań. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.