Dodaj zdjęcie profilowe

avatarKacper Konarzewski

Polska
Mieszkaniec Kacper Konarzewski

Kacper Konarzewski

Dodano 2012-06-13 12:32:21

Dni Morza 2012. Holowanie nie tylko na wodzie

W czasie trwających ostatnio w Szczecinie Dni Morza pracownicy usług drogowych odholowali na polecenie Straży Miejskiej 35 aut, których właściciele będą musieli uiścić opłatę karną. Kierowcy masowo łamali przepisy. Według informacji Straży Miejskiej od czwartku do niedzieli do usunięcia z miejsca le

Mieszkaniec Kacper Konarzewski

Kacper Konarzewski

Dodano 2012-06-11 23:43:16

Dni Morza 2012 - Sail Szczecin - koncert zespołu Beltaine

W czasie trwania Dni Morza podczas bloku programowego Sail Szczecin jednym z gości występujących na scenie był śląski zespół Beltaine. Zespół zaprezentował część swego repertuaru - melodie z pogranicza folku bretońskiego i szantów. Zespół Beltaine gościł już w Szczecinie podczas trasy koncertowej Betaine & Comhlan Celtic Tour oraz na zaproszenie programu Sail Szczecin, radiowej audycji poświęconej tematyce morza, oceanów i muzyki z nimi związanej. Podczas koncertu w Studiu S-1 publiczności tak bardzo spodobała się muzyka wykonywana przez artystów, że postanowiono zaprosić ich na tegoroczne Dni Morza.

Nic dziwnego, zespół ma na swoim koncie zdobyte liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi Wirtualne Gęśle dla najlepszego albumu folkowego (trzykrotnie, co roku, za pierwsze trzy albumy), liczne występy na festiwalach na całym świecie (np. Rainforest World Music Festival w Malezji, Celtica Festival we Włoszech, coroczne występy na festiwalu Zamek w Będzinie). Grzegorz Chudy, multiinstrumentalista zespołu Beltaine, w charakterystycznym dla niego stylu zapowiada poszczególne utwory wykazując się niespotykanym humorem, zaś dźwięki płynące z instrumentów grupy melodyjnie zabierają słuchacza wgłąb folku celtyckiego czy bretońskiego.

Muzycy zagrali utwory z pierwszych trzech albumów, między innymi aranżację starego utworu "Ye Jacobites...", "Influenza" inspirowany podróżą do Meksyku oraz nawiązujący do kultury żydowskiej "Łódź by night". Każdy z wykonywanych utworów zabrzmiał niesamowicie dzięki "najszybszemu skrzypkowi na wschód od Dublina" oraz dudom i bombardzie nadającym klimatu dźwiękom płynącym tego wieczoru nad Odrą.

Koncert, choć krótki, zachwycił nawet tę część publiczności, która z muzyką zespołu Beltaine spotkała się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz muzycy zagrali pod Wałami Chrobrego.

Zespół Beltaine tworzą:
Grzegorz Chudy - whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri;
Adam Romański - skrzypce, instrumenty klawiszowe;
Jan Gałczewski - bouzoki, bodhran, gitara elektryczna, dudy gaita;
Jan Kubek - tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne;
Łukasz Kulesza - gitara akustyczna;
Bartek Dudek - gitara basowa;
Mateusz Sopata - perkusja.Więcej zdjęć z koncertu można obejrzeć http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dni_morza_2012_sail_szczecin_koncert_zespolu_beltaine_235221.html

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

 • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
 • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
 • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca