MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy władze Samorządu Województwa Wielkopolskiego. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Znamy władze Samorządu Województwa Wielkopolskiego VII kadencji. Podczas inauguracyjnej sesji, w poniedziałek 20 maja Marszałkiem ponownie został Marek Woźniak. Akceptację radnych zyskał także zaproponowany przez niego skład Zarządu Województwa, w którym znalazł się również pochodzący z powiatu kaliskiego Krzysztof Grabowski.

Znamy władze Samorządu Województwa Wielkopolskiego

W głosowaniu nad kandydaturą Marka Woźniaka na Marszałka Województwa Wielkopolskiego radni oddali 24 głosy „za”, 13 zagłosowało „przeciw”, jedna osoba wstrzymała się od głosu, jeden głos okazał się nieważny. Marek Woźniak został wybrany gospodarzem regionu po raz szósty.  Marszałkiem Wielkopolski jest nieprzerwanie od 2005 r.

- Będziemy działać w ramach przyjętej strategii województwa do roku 2030, gdzie zapisane są zarówno walory, przewagi Wielkopolski, jak też i jej mankamenty, słabsze elementy naszego potencjału. Dość precyzyjna lista przedsięwzięć do realizacji wynika zarówno z budżetu na rok 2024, jak i wieloletniej prognozy finansowej. To nasza mapa drogowa. Działamy też w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Województwo jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, dlatego chciałbym aby w tej kadencji nastąpiła intensyfikacja procesów inwestycyjnych. Musimy dobrze wykorzystać ten czas, zwłaszcza ten poświęcony funduszom europejskim, ponieważ w tym przypadku zegary bardzo szybko mierzą czas – dodał Marszałek.

Współpracownikami Marka Woźniaka w zarządzie województwa zostali po raz kolejny Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski, którzy będą kontynuować pracę jako Wicemarszałkowie. Zarząd tworzyć będą także dotychczasowy Członek Zarządu Jacek Bogusławski. W roli Członkini Zarządu zadebiutuje z kolei Katarzyna Kretkowska.

Wyzwania nowej kadencji Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Marszałek wskazał, że w tej kadencji istotne będą zarówno inwestycje w infrastrukturę drogową, w tym powstanie obwodnic takich miast, jak Rogoźno, Kościan, Szamotuły, Czempiń, czy Trzcianka, a także w transport kolejowy (zakup nowoczesnego taboru). Równie ważna ma być sfera społeczna. Tu istotne będą inwestycje w obszarze wojewódzkiej opieki zdrowotnej, w tym dalszy rozwój Wielkopolskiego Centrum Onkologii, powstanie nowego bloku operacyjnego w Kaliszu, realizacja oddziału ginekologicznego i położniczego w Koninie, przebudowa szpitala w Lesznie, budowa nowego centrum medycyny ratunkowej w szpitalu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu. Nie zabraknie też inwestycji w sferze edukacji (nowa siedziba ODN, ROPS, Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu) i kulturze (budowa nowego muzeum Powstania Wielkopolskiego, rozbudowa Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy).

Wcześniej wybrano już Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, którą została Tatiana Sokołowska. W poniedziałek uzupełniono skład Prezydium o Wiceprzewodniczących, którymi zostali radni Henryk DrzewieckiMarek Sowa oraz Agnieszka Wiśniewska.

ZOBACZ TAKŻE:

Noc Muzeów w Kaliszu. Kaliszanie i turyście chętnie zwiedzal...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto