Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

10 kreatywnych pomysłów na ominięcie lockdownu w branży fitness

AB
Czy można uczestniczyć regularnie w zawodach z podnoszenia ciężarów? Czy wolno chodzić na jogę? Wprowadzone przepisy są niejasne, więc branża fitness szuka sposobów, aby dostosować się do nowej sytuacji. Niektóre są bardzo kreatywne.
Czy można uczestniczyć regularnie w zawodach z podnoszenia ciężarów? Czy wolno chodzić na jogę? Wprowadzone przepisy są niejasne, więc branża fitness szuka sposobów, aby dostosować się do nowej sytuacji. Niektóre są bardzo kreatywne. Alora Griffiths/ Unsplash.com
W ostatnim czasie przybyło organizatorów zawodów sportowych. Oferta rynkowa jest coraz szersza: 108 powitań słońca czy zawody w wyciskaniu sztangi to tylko niektóre propozycje dla osób aktywnych fizycznie. Sprawdziliśmy, jak firmy radzą sobie z wprowadzonymi obostrzeniami.

Siłownie, baseny, aquaparki oraz centra i kluby fitness są zamknięte, ale nie wszystkie. Obiekty oferujące różne formy aktywności fizycznej desperacko szukają sposobu na przetrwanie. Nie wierzą, że wytrzymają kolejny lockdown.

Zajęcia sportowe z elementem rywalizacji

W dalszym ciągu dopuszcza się organizację zajęć i wydarzeń sportowych zawierających element współzawodnictwa – wynika z rozporządzenia Rady Ministrów. Mogą odbywać się zajęcia sportowe lub wydarzenia sportowe dla uczniów i studentów w szkołach i na uczelniach wyższych, a także akceptowane jest prowadzenie działalności „polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego” (patrz. par. 6 ust. 13. rozporządzenia). Można zorganizować rozgrywki sportowe na basenie czy siłowni do 250 uczestników, ale bez udziału publiczności.

Sklepy dla sportowców z możliwością testowania sprzętu

Centra fitness zaczęły zastanawiać się, czym dokładnie jest współzawodnictwo, na które wskazują autorzy rozporządzenia – czy chodzi o konkurencję zorganizowaną przez klub sportowy, czy też w definicji tej mieszczą się również nieformalne grupy zawodników? Czy każdy może chodzić na basen i siłownię, żeby współzawodniczyć pod zadaszeniem, czy też wolno rywalizować tylko sportowcom, uczniom i studentom? W dniu wprowadzenia obostrzeń hotele udostępniały gościom baseny na godziny, a siłownie oferowały nawet „nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała”.

- Zapraszamy zatem do testowania sprzętu do ćwiczeń w sklepie (...), na nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała prowadzone przez naszą Radę Starszych czyli trenerów nie tylko mentalnych, oraz na zawody squasha bez udziału publiczności – można przeczytać w oficjalnym poście siłowni z Krakowa.

Zawody dla joginów

Nowe rozporządzenie okazało się problematyczne dla właścicieli szkół jogi, którzy nie wiedzieli, czy podlegają pod centra i kluby fitness. Niektóre ośrodki jogi zabezpieczały się na wypadek kontroli, publikując oświadczenia w internecie.

- Szkoła działa w ramach prawa i tak 21 marca 2021 r. w naszej szkole odbędzie się Wydarzenie Sportowe "108 powitań słońca". Do tego czasu przygotowujemy wszystkich zawodników biorących udział w wydarzeniu, które odbędzie się bez udziału publiczności – deklaruje jeden z warszawskich ośrodków jogi.

Ćwiczenia w kombinezonach

Nadal pozostały otwarte salony EMS oferujące elektrosymulację mięśni w kombinezonie XBody. Jak przekonują zwolennicy tej metody, w ciągu 20 min. treningu można spalić kilkaset kalorii.

- W czasie treningu EMS nie ma problemu z zachowaniem bezpiecznej odległości między ćwiczącym a trenerem, który przez większość czasu stoi przy urządzeniu XBody i z odległości pokazuje ćwiczenia. Jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa kamizelki dezynfekowane były po każdym użyciu, więc aktualne wytyczne nie są niczym niezwykłym dla instruktorów EMS. Kostium możemy założyć sami, unikając w ten sposób kontaktu z drugim człowiekiem - zapewniają właściciele salonów EMS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 10 kreatywnych pomysłów na ominięcie lockdownu w branży fitness - Strefa Biznesu

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto