27. kolejka Nice 1 ligi GKS Tychy – Stomil Olsztyn [RELACJA]

Martyna Pawełczyk
W sobotę 22 kwietnia o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrał się mecz 27. kolejki Nice 1 ligi GKS Tychy - Stomil Olsztyn.

Przed sobotnim spotkaniem Stomil Olsztyn zajmował 13 miejsce w tabeli posiadając 3 punkty przewagi nad GKS Tychy zajmującym 15 pozycję. Na ławce nie zasiadł główny trener GKS Tychy – Jurij Szatałow, gdyż po ostatnim meczu z Chojniczanką został zawieszony na dwa spotkania, jego miejsce zgodnie z zasadą zajął II trener Dietmar Brehmer. Zawodnikom Stomilu Olsztyn towarzyszył trener Adam Łopatko. W meczu sędziował Marek Opaliński z Legnicy. Zawodnicy Olsztyna pojawili się na boisku w biało-niebieskich strojach, a GKS Tychy w czarnych w trójkolorową szachownicę. Na trybunach zasiadło 3702 kibiców. Mecz został rozpoczęty minutą ciszy, z powodu śmierci Andrzeja Biedrzyckiego – byłego piłkarza Stomilu Olsztyn, który ostatnio pełnił funkcję kierownika drużyny. Ale która drużyna zwyciężyła? Zapraszam do prześledzenia relacji z meczu!

Skład drużyn
GKS Tychy: 12. Paweł Florek (Bramkarz) 13. Mateusz Grzybek 9. Tomasz Boczek 27. Daniel Tanżyna 14. Remigiusz Szywacz 7. Jakub Kowalski 28. Mateusz Mączyński 20. Seweryn Gancarczyk 8. Łukasz Grzeszczyk (Kapitan) 21. Marcin Radzewicz 10. Jakub Świerczok.
Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński (Bramkarz) 3. Marcel Ziemann 6. Piotr Klepczarek 87. Arkadiusz Czarnecki 2. Wojciech Dziemidowicz 16. Jakub Piotrowski 5. Grzegorz Lech (Kapitan) 21. Łukasz Jegliński 23. Patryk Kun 14. Tsubasa Nishi 22. Tomasz Zahorski.

Sobota 22 kwietnia Stadion Miejski Tychy
17.55 Główny sędzia Marek Opaliński wprowadza zawodników obu drużyn na płytę boiska.
17.59 Minuta ciszy dla pamięci Andrzeja Biedrzyckiego – zmarłego wczoraj byłego piłkarza Stomilu Olsztyn.
18.00
1’ Mecz rozpoczynają piłkarze Stomilu Olsztyn.
4’ Rzut wolny w wykonaniu Łukasza Grzeszczyka, jednak piłka nie dociera do zawodników GKS Tychy.
4’ Faulowany zostaje zawodnik GKS Tychy – Jakub Kowalski.
5’ Piłka około 40 metrów od bramki Tyszan.
6’ Faulowany zostaje zawodnik gospodarzy – Jakub Świerczok. Sędzia dyktuje rzut karny dla GKS Tychy.
6’ Żółta kartka dla Michała Leszczyńskiego – bramkarza drużyny Stomil Olsztyn.
7’ GOL! Celny strzał z rzutu karnego Łukasza Grzeszczyka. Kibice na trybunach wiwatują.

10’ Kolejna akcja GKS Tychy – dośrodkowanie Marcina Radzewicza, jednak finalnie piłka ląduje w rękach bramkarza Stomilu Olsztyn.
11’ Łukasz Grzeszczyk próbuje wykorzystać sytuację, uderza z dystansu, jednak niecelnie.
14’ Kolejny sfaulowany zawodnik GKS Tychy – tym razem Mateusz Grzybek.
15’ Faulowany zawodnik Stomilu Olsztyn.
16’ Żółta kartka dla Seweryna Gancarczyka za faul na środku boiska.
17’ Dośrodkowanie w pole karne GKS Tychy. Paweł Florek zdecydowanie broni, piłka nie wpada do bramki. Kibice GKS Tychy głośno dopingują.
18’ Podanie do Jakuba Świerczoka, ten strzela jednak tuż obok bramki rywali.
20’ Rzut rożny dla Stomilu Olsztyn. Zamieszanie pod bramką GKS Tychy, jednak piłkę wybija głową Daniel Tanżyna – zawodnik grający dzisiaj w specjalnej masce. Tanżyna w środę podczas treningu zderzył się z innym zawodikiem i złamał kość jarzmową, w czwartek przeszedł operację, a mimo to zdecydował się dzisiaj zagrać.
22’ Strzał Marcina Radzewicza zablokowany.
24’ Akcja Stomilu Olsztyn w polu karnym gospodarzy.
26’ Atakuje Jakub Świerczok, jednak brak asysty decyduje o nieskuteczności tego ruchu.
27’ Zawodnik Stomilu Olsztyn – Jakub Piotrowski oddaje strzał z dużej odległości, piłka trafia jednak minimalnie obok słupka bramki rywali.
28’ Ponownie atakuje Jakub Piotrowski, tym razem piłka leci nad poprzeczką.
30’ GOL! Punkt dla gości. Bramkę strzela Patryk Kun. Kibice Stomilu Olsztyn w kilkunastoosobowym gronie zrywają się na nogi i krzyczą z radości.
32’ Jakub Kowalski otrzymuje ostatnie ostrzeżenie od sędziego za kolejny faul.
35’ Jakub Świerczok kolejny raz sam na sam z bramkarzem rywali. Strzał…ale jednak w słupek.
39’ Niecelne podanie Mateusza Grzybka do Jakuba Świerczoka, piłkę przejmuje Michał Leszczyński.
41’ Mocny strzał Stomilu Olsztyn na bramkę rywali, jednak piłkę blokuje Seweryn Gancarczyk.
42’ Wojciech Dziemidowicz wybija piłkę na rzut rożny sprzed własnej bramki, ratując Stomil Olsztyn przed golem.
43’ Szybkie rozegranie. Jakub Kowalski strzela w pole karne, jednak obrońcy Stomilu Olsztyn wybijają piłkę.
45’ Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy gry.
45+1’ Pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 1:1.

18.46 15 minut przerwy przed drugą częścią gry. Zawodnicy odpoczywają. Kibice udają się do bufetu, aby uzupełnić przekąski, a na boisko wkraczają greenkeeperzy, którzy postarają się naprawić miejscowo uszkodzoną murawę.
19.00 Zawodnicy powracają po 15. minutowej przerwie na boisko. Już za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu GKS Tychy – Stomil Olsztyn.
46’ Zawodnik GKS Tychy – Łukasz Grzeszczyk zaczyna drugą połowę spotkania.
48’ Niecelny strzał Łukasza Grzeszczyka.
49’ Rzut rożny dla GKS Tychy. Dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka.
49’ GOL! Piłkę wbija do bramki głową Daniel Tanżyna.
52’ Rzut rożny dla Stomilu Olsztyn.
53’ Świerczok w polu karnym rywali. Strzał…znowu obok słupka.
55’ Mateusz Mączyński podaje do Pawła Florka i GKS Tychy znowu atakuje.
57’ Michał Leszczyński broni strzału z kilkunastu metrów w wykonaniu Jakuba Świerczoka.
58’ GOL! Ponownie celnie strzela w bramkę gospodarzy Patryk Kun.
60’ Rzut rożny dla GKS Tychy.
63’ Tyscy kibice prezentują efektowną oprawę. Serpentyny na murawie boiska uniemożliwiające dalszą grę, przerywają mecz na kilka minut. Na boisko wkraczają stewardzi stadionowi i oczyszczają boisko z serpentyn.

67’ Boisko uprzątnięte. Sędzia wznawia grę.
68’ Kolejny strzał Jakuba Świerczoka, tym razem piłka minimalnie mija bramkę Stomilu Olsztyn.
70’ Piłka w polu karnym gospodarzy. Piłkę wybija główką Seweryn Gancarczyk.
72’ Zablokowany strzał Jakuba Kowalskiego.
73’ Bramkarz GKS Tychy sfaulowany przez Jakuba Piotrowskiego.
73’ Pierwsza zmiana dzisiejszego spotkania. Na boisko wkracza Radosław Pruchnik, zastępując miejsce Seweryna Garncarczyka.
75’ Na spalonej pozycji Jakub Świerczok.
76’ Kolejna zmiana w drużynie GKS Tychy. Za Marcina Radzewicza na murawę boiska wbiega Dawid Błanik.
78’ Kolejny faul. Tym razem ucierpiał Jakub Świerczok.
80’ Żółta kartka dla Mateusza Mączyńskiego. Kibice GKS Tychy głośno dają znać o swoim niezadowoleniu. Padają komentarze w kierunku sędziego.
80’ Daniel Tanżyna wskazuje na zagranie ręką obrońcy Stomilu Olsztyn. Sędzia jednak milczy. Tyscy Kibice ponownie okazują swoje niezadowolenie. Na trybunach coraz gorętsza atmosfera. Do końca spotkania pozostało 10 minut regulaminowego czasu gry.

82’ Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn. Z boiska schodzi Tsubasa Nishi, jego miejsce zajmuje Paweł Wojowski.
83’ Rzut rożny dla drużyny gospodarzy.
84’ Jakub Świerczok zagrywa do Jakuba Kowalskiego, jednak jego dośrodkowanie zostaje zablokowane przez rywali.
87’ Faulowany zawodnik GKS Tychy – Łukasz Grzeszczyk.
88’ Kolejna zmiana zawodników. Nikolas Wróblewski wskakuje na miejsce Jakuba Kowalskiego.
90’ Żółta kartka dla Remigiusza Szywacza za faul.
90’ Do ostatniego gwizdka sędzia dolicza co najmniej 7 minut.
90+2’ Dwa strzały Jakuba Świerczoka, jednak Michał Leszczyński w porę interweniuje.
90+5Rzut wolny dla GKS Tychy. Gospodarze ciągle atakują, jednak wynik dalej ten sam.
90+6Czerwona kartka dla zawodnika GKS Tychy. Z boiska schodzi Mateusz Mączyński.
90+7Rzut wolny dla Stomilu Olsztyn.
90+7 Paweł Florek wybija piłkę z bramki.
90+8Koniec meczu. Spotkanie zakończone wynikiem 2:2!
19.55 Piłkarze obu drużyn kłaniają się swoim kibicom, jednocześnie dziękując za doping w dzisiejszym meczu.

19.57 Piłkarze opuszczają murawę boiska. Trybuny powoli pustoszeją.