3 liga piłkarska. Carina Gubin - Stal Brzeg 1:0

Adrian Gajewski
Stal Brzeg ponosi kolejną porażkę w III lidze.
Stal Brzeg ponosi kolejną porażkę w III lidze. Brzeg naszemiasto.pl / archiwum
Stal Brzeg poniosła kolejną porażkę w 3 lidze. Tym razem brzeżanie nie zdołali zapunktować w meczu wyjazdowym z Cariną Gubin. Już nie pierwszy raz w tym sezonie zabrakło skuteczności i szczęścia. Niestety ostatnimi wynikami Stal przybliżyła się do strefy spadkowej.

Stal prezentowała się dobrze na tle rywala, jednak niestety kolejny raz wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Brzeżanie mają wyraźny problem z wykończeniem akcji, dodatkowo w meczu z Cariną Gubin obijali także dwa razy słupek, zatem szczęście również nie jest po stronie żółto-niebieskich w ostatnich tygodniach.

Pierwszą dogodną sytuację Stal miała już w 2. minucie gry, jednak Lechowicz trafił jedynie w słupek. W kolejnych minutach swoje sytuacje mieli także gospodarze, ale czujnie bramki brzeżan strzegł Stitou. W 20. minucie dobrze w polu karnych odnalazł się Koval, jednak dobrze interweniował po strzale bramkarz gospodarzy. W 38. minucie Stal miała wyborną sytuację, niestety piłka po raz kolejny trafiła w słupek po strzale Matusika. W końcówce pierwszej połowy bramkarz Cariny faulował tuż przed polem karnym Kovala, ale sędzia pokazał jedynie żółty kartonik za to przewinienie, które pozbawiło brzeskiego napastnika wyjścia na dogodną pozycję.

Na początku drugiej połowy tempo opadło. Obydwie drużyny były mniej zawzięte w swoich atakach. W 57. minucie jednak do głosu doszli gospodarze i po kontrataku zdobyli, jak później się okazało jedynego gola w meczu. Do siatki trafił Komarnicki. Pomimo tego, że brzeżanie mieli jeszcze sporo czasu, aby zagrozić rywalom to brakowało zawziętości. Przeprowadzili kilka ataków, z których niewiele wynikało. Najdogodniejszą sytuację żółto-niebiescy mieli w 75. minucie, kiedy po strzale Sypka z największym trudem interweniował Kubasiewicz i uratował swój zespół. W końcówce spotkania gospodarze wyprowadzili jeszcze kilka groźnych kontrataków, ale dobrze bronił Stitou.

To kolejny mecz sezonu, gdzie Stal traci punkty w meczu, w którym powinna uzyskać dobry wynik. Niestety brzeżanie niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej, a cele na sezon były inne. Czołowe zespoły ligi mają już pokaźną przewagę punktową.