9:1 w najmocniejszej lidze świata!

kamil156@op.pl
Po pierwszej połowie drużyna Tottenhamu prowadziła z Wigan 1:0 i zupełnie nic nie zapowiadało katastrofy gości. Na White Hart Lane skończyło się, uwaga, na 9:1! Tym samym "Koguty" pobiły rekord angielskiej Premier League. Pięć goli zdobył Jermaine Defoe.

Poprzedni rekord został ustalony w 1999 roku. Wtedy piłkarze Newcastle United wygrali z zespołem Sheffield Wednesday 8:0.

Wynik szokuje, bowiem gospodarze do przerwy prowadzili tylko 1:0 po golu Petera Croucha.
W drugiej połowie odbył się prawdziwy pogrom gości. Gwiazdą wieczoru został Jeramin Defoe, który strzelił pięć bramek. Wpisał się na listę strzelców w 51., 54., 58., 69. i 87. minucie.

Dla Wigan była to z kolei najwyższa porażka ligowa. Wymazała ze statystyk wynik 1:6 z meczu z Bristol Rovers z 1990 roku. W dwóch ostatnich meczach wyjazdowych podopieczni Roberto Martineza stracili aż 13 bramek.

Tottenham Hotspur - Wigan Athletic 9:1 (1:0)
1:0 - Crouch 9'
2:0 - Defoe 51'
3:0 - Defoe 54'
3:1 - Scharner 57'
4:1 - Defoe 58'
5:1 - Lennon 64'
6:1 - Defoe 69'