Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ach ten spim!

Dominik Parzych
Dominik Parzych
Marta przesyła pozdrowienia...
Marta przesyła pozdrowienia... screen
W dobie komunikatorów internetowych, chcąc nie chcąc, skazani jesteśmy na otrzymywanie niepożądanych wiadomości poprzez to medium. Tego typu komunikaty rozsyłane za pomocą tych programów komputerowych nazywamy spimem.

Mój numer gadu, konto na Skype są powszechnie dostępne zwykłemu użytkownikowi tychże komunikatorów. Często wchodząc na „kompa” otrzymuję wiele wiadomości od osób, których w życiu nie widziałem na oczy, a tym bardziej których nie znam…

„Cześć! Poklikamy?”, „Skąd klikasz?” - tego typu wiadomości niejednokrotnie przewijają się przez
mój komunikator. Poklikamy? A niby dlaczego? Po pierwsze primo nie znam nadawcy wiadomości. Po drugie primo gdybym chciał nawiązać jakąś znajomość online najprawdopodobniej skorzystałbym z miejsc do tego przeznaczonych (np. czat).

„Może nawiążemy bliższą znajomość? Wyślij mi swoje fotki” - jaką znowu bliższą znajomość, skoro nie nawiązaliśmy nigdy nawet dalszej? Jakie znowu fotki? Chcesz kogoś bliżej poznać, to wejdź na stronę pierwszego lepszego serwisu randkowego – znajdziesz tam osoby, które chcą nawiązać bliższą znajomość z kimś takim jak ty!

„Hej! Nudzi mi się. Zaproponuj jakiś temat do rozmowy” - jeżeli mam z kimś pogadać to temat powinien wypłynąć sam. Nie będę siedział i myślał o czym mam pogadać z jakimś przypadkowym internautą. Masz jakąś sprawę napisz, jeżeli nie to nie zawracaj mi głowy.

Błędy! – tego już na pewno nie strawię. Wiem i przyjmuję do wiadomości, ze znikomy procent polskich internautów używa polskich ogonków. Ale cztery błędy w jednym zdaniu? Z czym do ludzi? Oczywiście mnie też zdarzają się ortograficzne gafy, ale nie cztery w jednym zdaniu w podstawowych polskich wyrazach. Rozumiem źle napisać wyraz, który spotykany jest rzadko, ale nie robić błędów w wyrazach, które spotykamy na każdym kroku.

Łańcuszki – to już prawdziwe katusze dla polskiego internauty. Krótkie, długie mi nie robi to różnicy i tak ich nie przeczytam. Nie obchodzi mnie to, że jak nie wyślę tego tekstu do 10 znajomych to nie zaznam prawdziwej miłości, lub będę miał 3 lata nieszczęścia! Bawią cię łańcuszki? Jeśli tak wysyłaj je do osób, którym również się podobają, a nie zawracaj głowy mi – człowiekowi, któremu infantylne łańcuszki kojarzą się z idiotyzmem i niczym więcej!

„Cześć tu Marta! Właśnie lecą dla ciebie pozdrowienia w radiu www.jakiesradio.pl” - tego typu wiadomości otrzymuję kilka tygodniowo. Za każdym razem Marta i zawsze z innego numeru gadu. Ludzie zrozumcie, że nie obchodzą mnie wasze radia, nie mam zamiaru słuchać czegoś co mnie nie kręci, w sieci jest jedno radio, którego czasem słucham i mi one w zupełności wystarczy.

„Big penis w 48 godzin! Wejdź na stronę www.cośtamcoś.pl i sam przekonaj się o skuteczności działania naszej kuracji”. Tego typu reklamy przekroczyły już granicę dobrego smaku. Niech nadawcy tych wiadomości uświadomią sobie, to że nie zamierzam sobie nic powiększać! Jeśli chcą to niech sami skorzystają ze swojej „kuracji” – ja serdecznie dziękuję!

Rzecznik Prasowy Gadu-Gadu opowiada o obronie przed spimem (spim - niechciane wiadomości wysyłane poprzez komunikatory)

Jarosław Rybus, Rzecznik Prasowego Gadu-Gadu S.A.: Wprowadziliśmy filtry antyspamowe, które wychwytują w sposób automatyczny wiadomości o tej samej treści wysyłane w podejrzanie dużych ilościach z jednego numeru GG, jest to system działający 24h i jest wysoce skuteczny. Kasujemy również numery GG, które są zakładane przez spamerów i z których wysyłane są wiadomości spam, a więc wysyłanie spamu nie jest bezkarne, można stracić numer GG. Użytkownicy którzy otrzymają spam mogą go zgłaszać na adres [email protected] - wówczas gdy potwierdzimy że jest to spam, wprowadzamy taką wiadomość do filtra, kasujemy nr GG. Jedną z dodatkowych możliwości jest ustawienie w komunikatorze opcji „Nie pokazuj wiadomości od nieznajomych”. Sukcesywnie wprowadzamy nowe systemy walki ze spamem. Warto także pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z internetu – nie klikajmy i nie otwierajmy podsyłanych linków przez nieznajomych. Zanim to zrobimy, musimy mieć pewność, że są to bezpieczne linki. Zachęcam także do śledzenia informacji o bezpiecznym korzystaniu z Internetu w serwisie Bezpieczne Gadu-Gadu

Mam nadzieję, że tym tekstem ostudziłem zapał niektórych natrętnych osób nękających nas niechcianymi wiadomościami na gadu czy też Skype. Masz do mnie jakąś sprawę napisz chętnie odpiszę. Jeżeli szukasz znajomych w sieci skorzystaj z czatu, serwisu randkowego, a nie zawracaj głowę porządnym internautom.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto